سئوی ویدیو: 9 روش برای بهینه سازی ویدیو جستجو - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

سئوی ویدیو: 9 روش برای بهینه سازی ویدیو جستجو

9 Ways to Optimize your Video for Search

طبق آمار، زمانی که افراد از وب‌سایت‌هایی با ویدیوهای جذاب بازدید می‌کنند، به طور متوسط ۲ دقیقه بیشتر در آن‌ها می‌مانند. به همین دلیل است که استفاده از ویدیوها برای افزایش زمانی که بازدیدکنندگان در وب سایت شما می گذرانند و رتبه آن در موتورهای جستجو بهبود می یابد بسیار مهم است. ویدئوها به دلیل اثربخشی بالا به طور گسترده توسط بازاریابان محتوا مورد استفاده قرار می گیرند. آنها می توانند به سرعت ویروسی شوند، بنابراین به موفقیت کمپین های بازاریابی شما کمک می کنند. می‌توانید از ابزارهای ویرایش ویدیو و صدا روی خوب استفاده کنید تا به شما در ساخت یک ویدیوی با کیفیت برای رسیدن به آن کمک کند. با ایجاد یک ویدیوی بهینه، می توانید تلاش های بازاریابی خود را کارآمدتر کنید. از آنجایی که سئوی ویدئو به طور مداوم در حال پیشرفت است، برای موفقیت و برتری بر رقبای خود باید به بهترین شیوه ها توجه کنید.

سئوی ویدئو شامل چه مواردی می شود؟

با بهینه سازی ویدیوهای خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که آنها در گوگل رتبه بالاتری خواهند داشت، زیرا هنگام جستجوی یک کلمه کلیدی خاص، پیدا کردن آنها برای افراد آسان تر خواهد بود. برای رسیدن به این هدف، باید متاداده ها را ویرایش کنید تا ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید. از آنجایی که موتورهای جستجو نمی توانند بفهمند ویدیوی شما در مورد چیست، باید برچسب های مرتبط و سایر متادیتا ها را در اختیار آنها قرار دهید تا دید آنلاین آن را افزایش دهند. از تکنیک های توضیح داده شده در زیر استفاده کنید تا ویدیوی خود را در موتورهای جستجو قابل مشاهده کنید و ترافیک بیشتری ایجاد کنید.

1. میزبانی ویدئویی مناسب را انتخاب کنید

برای انتخاب درست، به اهداف خود فکر کنید. این که آیا شما نیاز به دریافت سرنخ های جدید یا بهبود حضور آنلاین در سایت خود دارید، پلتفرم های زیادی برای انتخاب وجود دارد. به عنوان مثال، YouTube، Vimeo، و خدمات مشابه برای تبلیغ برند شما مناسب‌تر هستند، در حالی که راه‌حل‌های جایگزین به شما امکان می‌دهند ترافیک بیشتری را در سایت دریافت کنید. اگر می‌خواهید برند خود را کارآمدتر تبلیغ کنید، می‌توانید یاد بگیرید که چگونه به صورت رایگان در YouTube مشترکین دریافت کنید و میدان دید آنلاین خود را افزایش دهید.

2. از زیرنویس ها استفاده کنید

از آنجایی که بسیاری از مردم ویدیوهایی را با صدای خاموش تماشا می‌کنند، اگر زیرنویس‌های آموزنده‌ای را به کلیپ‌های خود اضافه کنید، از آن استقبال خواهند کرد. رونوشت به شما کمک می کند دسترسی به ویدیوی خود را بهبود بخشید و دید آن را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. هنگام استفاده از نرم‌افزارهای محبوب ویرایش ویدیو، می‌توانید زیرنویس را به رایگان به ویدیو اضافه کنید. رونوشت ها به ویژه برای تبلیغ ویدیوهای طولانی تر مهم هستند. هر چه یک ربات جستجو متن بیشتری را در صفحه ببیند، احتمال بیشتری دارد که ویدیوی شما را بر اساس کلمات کلیدی خاص رتبه بندی کند.

3. از ریز عکسهای جلب توجه استفاده کنید

وقتی کاربر نتایج جستجو را می‌بیند، به تصاویر کوچک توجه می‌کند تا تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد یک ویدیو را تماشا کند یا خیر. یک تصویر کوچک با ظاهر زیبا می تواند به عنوان یک طعمه کلیک عمل کند، که آن را برای تبلیغ سایت شما بسیار مهم می کند. باید به خوبی طراحی شده و مطابق با سلیقه مخاطبان شما باشد. تصاویر کوچک عالی می توانند به طور قابل توجهی بر موقعیت سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارند. توصیه می کنیم از تصاویر کوچک سفارشی به عنوان ویدیوهایی استفاده کنید که دارای نرخ پخش بالاتری هستند.
متخصصان سئو بر این باورند که یک تصویر کوچک چشم نواز حتی مهمتر از عنوان است، زیرا چیزی است که باعث می شود مردم تصمیم نهایی را برای تماشای یک ویدیو بگیرند.

4. عنوان و توضیحات را ویرایش کنید

با افزودن متادیتای مرتبط به ویدیوی خود، می توانید سهم قابل توجهی در تبلیغ آن داشته باشید. هنگام ایجاد عنوان و توضیحات حتما از مناسب ترین کلمات کلیدی استفاده کنید. شما باید از کلمات کلیدی دقیقی استفاده کنید که مخاطب هدف شما هنگام جستجوی یک ویدیو استفاده می کند.
به جای اضافه کردن کلمات کلیدی زیادی که می توانید، سعی کنید عنوان را جذاب کنید. این شانس افرادی را که روی ویدیوی شما کلیک می کنند برای تماشای آن افزایش می دهد. برای انتخاب متاتگ های مناسب، مطمئن شوید که درباره بهینه سازی وب سایت اطلاعات بیشتری کسب کرده اید.

5. محتوای جالب را به صفحه اضافه کنید

علاوه بر بهینه سازی ویدیوی خود، باید از بهینه سازی صفحه نیز اطمینان حاصل کنید. اگر صفحه شما حاوی کلمات کلیدی مرتبطی نباشد و حاوی متن بدی باشد، ممکن است رتبه پایینی کسب کند. با بهینه سازی خود صفحه، می توانید ویدیوی خود را با استفاده از روش های ارگانیک تبلیغ کنید.
اطلاعات موجود در صفحه به جای عمومی بودن باید با ویدیو مرتبط باشد. اگر می‌خواهید با تیم خود روی پروژه کار کنید، می‌توانید از یک ویرایشگر ویدیوی مشترک برای انجام ویرایش‌های لازم استفاده کنید.

6. به ترتیب فیلم ها توجه کنید

موتورهای جستجو اولین ویدیو را در صفحه فهرست می کنند، به همین دلیل است که باید مهمترین ویدیو را در بالای صفحه قرار دهید. پس از یافتن یک ویدیو، خزنده ها دیگر به دنبال ویدیوهای دیگر نمی گردند. متخصصان سئو بر این باورند که اگر می‌خواهید با بهینه‌سازی تنها یکی از آن‌ها، ترافیک صفحه را افزایش دهید، بهتر است از افزودن چندین ویدیو خودداری کنید.

7. یک ویدیو را به راحتی قابل توجه کنید

وقتی شخصی از صفحه شما بازدید می کند، باید فوراً یک ویدیو را بدون اسکرول کردن به پایین ببیند. با سهولت دسترسی به ویدیوی خود، می توانید نرخ پخش را افزایش دهید و اطمینان حاصل کنید که ویدیوی شما به سرعت توسط خزنده ها فهرست می شود. مطمئن شوید که ویدیوی خود را پنهان نکنید، زیرا ممکن است متوجه کاهش رتبه صفحه خود شوید.

8. ویدیوی مشابه را به چندین صفحه اضافه نکنید

مبتدیان اغلب یک ویدیو را در صفحات مختلف جاسازی می کنند به این امید که شانس آن را برای جلب توجه بیشتر کنند. با این حال، با انجام این کار، ممکن است موقعیت سایت خود را در موتورهای جستجو تحت تاثیر قرار دهید. در عوض، بهتر است محتوای مرتبط را به صفحه اضافه کنید و ویدیوی خود را در بالای صفحه قرار دهید تا دید آن را بهبود بخشد.

9. علاوه بر سئو، از سایر روش های تبلیغات استفاده کنید

در حالی که توجه به سئو بسیار مهم است، باید از روش های دیگری نیز استفاده کنید تا مطمئن شوید که سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو جایگاه اول را دارد. گوگل و سایر موتورهای جستجو به طور منظم الگوریتم های خود را تغییر می دهند، به همین دلیل است که شما باید یک استراتژی پیچیده برای ارتقای سایت خود ایجاد کنید که بهینه سازی سئو تنها یکی از مراحلی است که باید انجام دهید.
می توانید از تبلیغات پولی و سایر روش های بازاریابی دیجیتال استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که محتوای شما توسط مخاطبان هدف شما دیده می شود. به عنوان مثال، تبلیغات فیس بوک ارزان تر از سایر انواع تبلیغات پولی است. بسیاری از افراد نیز با موفقیت محتوای خود را در پینترست و اینستاگرام تبلیغ می کنند.

جمع بندی

صرف نظر از روش تبلیغی که تصمیم دارید روی آن تمرکز کنید، می توانید از SEO استفاده کنید تا ویدیوی خود را در موتورهای جستجو قابل مشاهده کنید و ترافیک بیشتری را به پلتفرم خود هدایت کنید. با جایگزینی بین تکنیک های مختلف، می توانید استراتژی بازاریابی خود را کارآمدتر کنید. تیم تولید محتوای شرکت پرانتز به شما کمک می کند تا ویدئوهای جذاب و مربوط با استراتژی های خود داشته باشید.

منبع: magecomp

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
17 types of marketing campaigns to inspire your next creative project

17 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ برای ایده به پروژه خلاقانه بعدی شما

آنچه در این پست میخوانید اجزای یک کمپین تبلیغاتی و بازاریابی موفق17 نوع نمونه کمپین بازاریابی1. کمپین آگاهی از برند2….

بیشتر بخوانید
10 Tips for Using Video Content on Your E-Commerce Website

10 نکته برای استفاده از محتوای ویدیویی در وب سایت فروشگاهی

آنچه در این پست میخوانید 10 نکته برای استفاده از محتوای ویدیویی در وب سایت فروشگاه آنلاین شما1. فیلم های…

بیشتر بخوانید
Social Media Marketing

7 راه برای افزایش فروش خود با بازاریابی در شبکه های اجتماعی در سال 2024

آنچه در این پست میخوانید 7 راه برای افزایش فروش خود با بازاریابی شبکه های اجتماعیمخاطبان خود را پیدا کنیدافزایش…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.