17 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ برای ایده به پروژه خلاقانه بعدی شما

17 types of marketing campaigns to inspire your next creative project

همه‌ی ما می‌خواهیم کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی که طراحی کرده ایم در همه جا دیده شود. به گونه‌ای که در قلب مخاطب هدف ما نفوذ و بازدهی سرمایه‌گذاری ارزشمندی را ایجاد کند. اما، با تعداد زیادی از انواع مختلف کمپین های بازاریابی برای انتخاب چه نوع کمپینی ممکن است دچار گمراهی شویم. داشتن یک درک اساسی از انواع مختلف کمپین های بازاریابی که در دسترس ما هستند ضروری است. در این مطلب می توانید یک الگو را به عنوان نقطه شروع انتخاب کنید.در این راهنما، انواع نمونه‌های کمپین بازاریابی را بررسی می‌کنیم که می‌توانند خلاقیت شما را تقویت و به شما کمک کنند تا کمپین‌های موفقی را متناسب با نیازهای تجاری منحصر به فرد خود ایجاد کنید. ما عناصر کلیدی کمپین های موفق را بررسی خواهیم کرد و شما یاد خواهید گرفت که چگونه آنها را با اهداف و مخاطبان هدف خود تطبیق دهید.

اجزای یک کمپین تبلیغاتی و بازاریابی موفق

به استثنای کمپین‌های آگهی (که معمولاً شامل پیشنهاد نمی‌شوند)، کمپین‌های بازاریابی موفق شامل اجزای زیر است:

نتیجه کاملاً مشخص: کمپین ها همه با یک نتیجه کاملاً تعریف شده شروع می شوند. آیا می خواهید محصول جدیدی بفروشید؟ به مشتریان فعلی خود بگویید که بخشی از خدمات شما تغییر کرده است؟ دنبال کنندگان بیشتری در شبکه های مجازی به دست آورید؟ اینها نمونه هایی از اهداف قابل اندازه گیری برای کمپین های بازاریابی هستند.

مخاطب: آیا برای مشتریان فعلی تبلیغ می کنید؟ یا در تلاش برای جذب مشتری جدید هستید؟ مخاطبان هدف کمپین بازاریابی شما بر همه چیز از هدف گرفته تا پیام رسانی و کانال های خلاقانه استفاده شده در کمپین تأثیر خواهند گذاشت.

پیشنهاد: می‌خواهید مخاطبانتان هنگام تعامل با محتوای شما چه نوع اقدامی انجام دهند؟ آیا از آنها دعوت می کنید تا در یک وبینار ثبت نام کنند؟ آزمایش محصول رایگان؟ پیشنهاد یا اقدام نحوه ارتباط محتوای کمپین بازاریابی شما با مخاطبان و در نهایت نحوه تولید محتوای خلاقانه شما در کمپین را مشخص می کند.

پیام واضح: آیا محصولی را می فروشید؟ ایجاد آگاهی از برند؟ دادن تخفیف؟ تصمیم گیری در مورد یک پیام واضح و حفظ آن پیام در تمام دارایی های ایجاد شده در یک کمپین بازاریابی برای موفقیت آن ضروری است. اکنون که اصول کمپین های بازاریابی را می دانید، بیایید به نمونه هایی نگاه کنیم که ممکن است هنگام ایجاد کمپین بعدی الهام بخش شما باشند.

17 نوع نمونه کمپین بازاریابی

یکی از مهمترین تصمیمات در هنگام توسعه یک کمپین بازاریابی، تصمیم گیری در مورد نوع کمپینی است که می خواهید اجرا کنید.

نوع مناسب کمپین بازاریابی، کمپینی است که از هدف شما پشتیبانی می کند و برای پلتفرمی که مخاطبان هدف شما از آن استفاده می کنند، کار می کند.

1. کمپین آگاهی از برند

کمپین آگاهی از برند برای اینکه افراد بیشتری برند شرکت شما را بشناسند و به خاطر بسپارند استفاده می شود. آنها معمولاً معیارهای ROI مستقیمی با آنها ندارند، اما همچنان کلید ایجاد اعتماد در بازار هستند. هدف کمپین باید فراتر از شناخت برند یا لوگو باشد. کمپین شما باید آنچه را که کسب و کار شما انجام می دهد و چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می کند، بیان کند. بسیاری از موفق ترین کمپین های آگاهی از برند نیز ارزش های یک شرکت را منتقل می کنند. اگر کمپین شما موفقیت آمیز باشد، دفعه بعد که شخص با نام تجاری شما در تماس باشد، نه تنها می داند که شما چه چیزی می فروشید، بلکه می دانند که در مورد چه چیزی هستید.

2. کمپین تغییر نام تجاری

کمپین های تغییر نام تجاری برای راه اندازی مجدد خطوط تولید قدیمی یا معرفی مجموعه ارزش های جدید شرکت شما به جهان استفاده می شود. موفق ترین شرکت ها همیشه راهی برای احیای محصولات خود و حفظ مرتبط بودن پیدا می کنند. راه اندازی یک کمپین تغییر نام تجاری باید چیزی بیش از تغییر لوگو و فونت جدید باشد. این باید تلاشی تمام عیار برای مدرن کردن یک محصول باشد یا به مشتریان خود نشان دهید که به آرامی به سمت چیزی متفاوت می روید. یک کمپین تغییر نام تجاری موفق می تواند مشتریان گذشته را مجدداً جذب کند و در عین حال مخاطبان هدف شما را تا حد زیادی گسترش دهد زیرا با روندها و نوآوری های بازار همگام هستید.

3. کمپین بازاریابی موتورهای جستجو

کمپین بازاریابی موتور جستجو (SEM) با قرار دادن تبلیغات پولی در پلتفرم های جستجوی محبوب مانند گوگل یا بینگ انجام می شود. هر اصطلاحی را جستجو کنید و تقریباً هر بار که نتایج برتر تبلیغات حمایت مالی می شود (خودتان آن را امتحان کنید). ایده این است که وقتی یک مشتری بالقوه برای یک عبارت جستجو می کند یا سوالی می پرسد، می توانید مطمئن شوید که ابتدا وب سایت شما را می بیند. از آنجایی که اکثر بازدیدکنندگان جدید اکنون وب‌سایت‌هایی را با استفاده از موتورهای جستجو پیدا می‌کنند، راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی موتورهای جستجو راهی عالی برای هدایت مشتریان بالقوه به سایت شما است. با انتخاب دقیق کلمات کلیدی که بر روی آنها پیشنهاد می دهید، بازاریابی موتورهای جستجو (که توسط متخصصان بازاریابی معمولاً جستجوی پولی نامیده می شود) می تواند یکی از مؤثرترین کانال های تولید سرنخ یک شرکت باشد.

4. کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی

می توانید از کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی برای دسترسی به افراد در فیس بوک، تیک تاک، اینستاگرام، توییتر و حتی لینکدین استفاده کنید. فراتر از انتخاب پلتفرم هایی که قرار است برای کمپین بازاریابی استفاده کنید، باید تصمیم بگیرید که آیا محتوا را به صورت ارگانیک (رایگان) منتشر کنید یا از تبلیغات پولی استفاده کنید یا هر دو. کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی می توانند طیف گسترده ای از اهداف مختلف را پشتیبانی کنند. آن‌ها می‌توانند به شما در ایجاد آگاهی از برند، هدف‌گیری مجدد بازدیدکنندگانی که از وب‌سایت شما برگشته‌اند، یا حتی تشویق مشتریان برای تکمیل یک معامله سبد خرید رها شده کمک کنند.

5. کمپین بازاریابی محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

کمپین های بازاریابی محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) مخاطبان شرکت را به ایجاد محتوا دعوت می کنند، به جای اینکه آن را در داخل تولید کنند. دلیل آن ساده است: گاهی اوقات مخاطبان شما اگر فکر کنند می‌خواهید چیزی را به آنها بفروشید خاموش می‌شوند. با این حال، اگر دوست یا همکار آنها در حال صحبت کردن باشد، به احتمال زیاد با محتوا درگیر خواهند شد. این نوع کمپین بازاریابی می تواند اعتماد کمپین را افزایش دهد زیرا محتوا از یک منبع مرتبط یعنی خود کاربران می آید.

6. کمپین بازاریابی ایمیلی

کمپین های بازاریابی ایمیلی یکی از محبوب ترین و موثرترین ابزارها در جعبه ابزار یک بازاریاب است. کمپین های ایمیل به شما کمک می کنند با مشتریان فعلی و بالقوه در مکانی که همیشه هستند، صندوق ورودی آنها ارتباط برقرار کنید. هزینه کم و ابزار مورد نیاز برای اجرای یک کمپین بازاریابی ایمیلی در مقایسه با تأثیر بالقوه، بازاریابی ایمیلی را به یکی از سودآورترین کانال ها برای یک تجارت تبدیل می کند.

7. کمپین روابط عمومی

کمپین‌های روابط عمومی به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا در مورد یک رویداد یا معرفی محصول صحبت کنند. ایده این است که با راه‌اندازی یک کمپین روابط عمومی، پیام شما به مخاطبان بیشتری برسد و سپس آن‌ها را منتقل کنند. البته هدف نهایی این نوع کمپین ها جلب توجه مخاطب دیگر است: رسانه ها. کمپین مناسب زاویه‌ای خبرساز خواهد داشت که سازمان‌های رسانه‌ای می‌توانند آن را به یک داستان تبدیل کنند و حتی سر و صدای بیشتری در اطراف اطلاعیه شما ایجاد کنند. راه‌اندازی یک کمپین بازاریابی ایمیلی به شرکت شما این فرصت را می‌دهد که در صندوق ورودی خود با افراد یک به یک صحبت کند و آنها را تشویق کند تا آخرین محصول شما را ببینند یا حتی آنها را در جریان رویدادها قرار دهند.

8. کمپین معرفی محصول

کمپین راه اندازی محصول به طور کلی یک تلاش چند کاناله است که در آن یک شرکت تمام تلاش ممکن را برای تبلیغ نسخه جدید انجام می دهد. درست کردن کمپین راه اندازی محصول به معنای هدف قرار دادن مخاطبان مناسب و ایجاد سر و صدای کافی در مورد پیشنهادتان است تا مردم را هیجان زده کند. با توجه به اینکه بیش از سه پنجم مردم از راه اندازی محصولات اخیر بی اطلاع هستند، می توان گفت که کمپین های راه اندازی محصول یک ضرورت هستند.

9. کمپین بازاریابی ارجاعی یا Referral

برنامه های ارجاع بهترین هر دو دنیا را به مشتریان شما می دهد: آنها می توانند محصولی را که دوست دارند به دوستان و خانواده خود توصیه کنند و برای تلاش آنها پاداش دریافت کنند. موفقیت برنامه‌های بازاریابی ارجاعی به این دلیل است که مردم برای توصیه‌های محصول به دوستان و خانواده خود بسیار بیشتر از شرکت‌ها اعتماد دارند از هر 10 مشتری 9 نفر به توصیه‌های همتایان خود اعتماد می‌کنند و 83 درصد از مردم می‌گویند اگر دوست یا یکی از اعضای خانواده چیزی را توصیه کند. برای آنها، آنها به احتمال زیاد آن را خریداری می کنند. ایجاد یک برنامه بازاریابی ارجاع موفق می تواند به شرکت شما کمک کند تا به مخاطبانی دست یابد که آماده هستند به شما فرصت دهند. کمپین های بازاریابی ارجاعی سابقه قوی دارند. شرکت هایی مانند اوبر، گوگل، آمازون پرایم و Airbnb از آنها برای ایجاد پایگاه های مشتریان خود استفاده کرده اند.

10. کمپین سئو

کمپین های بهینه سازی موتور جستجو برای هدایت ترافیک ارگانیک به وب سایت ها با استفاده از هدف جستجو، کلمات کلیدی و محتوا طراحی شده اند. برای اینکه محتوای خود را در یک موتور جستجو رتبه بندی کنید، باید عناصر وب سایت و صفحات وبلاگ خود مانند عناوین، ابرداده ها و کلمات کلیدی را بهینه کنید. اعتبار دامنه، سرعت بارگذاری صفحه و سایر عوامل نیز بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد. سئو ارگانیک یک بازی همیشه در حال تکامل بین بازاریابان، رقبای آنها و موتورهای جستجو است. گوگل (بزرگترین موتور جستجو) الگوریتم انتشار را اغلب به روز می کند اما جزئیات را در یک جعبه سیاه نگه می دارد. توسعه دهندگان محتوا مجبورند در صدر روندها باقی بمانند و اگر می خواهند رتبه بندی کنند، صفحات را به روز کنند. اگرچه ممکن است یک فرآیند طولانی و دشوار باشد، ایجاد یک کمپین سئو قوی کلید موفقیت بسیاری از برندها است.

11. کمپین بازاریابی شریک

گاهی اوقات، محصولات به صورت جفت بهتر به فروش می رسند. در کمپین های بازاریابی شریک، دو شرکت غیررقیب با هم متحد می شوند و یک محصول یا خدمات را برای مخاطبان هدف مشابهی تبلیغ می کنند. ایده این است که هر دو برند می توانند از پایگاه مشتریان موجود یکدیگر بهره مند شوند و برخی متقاطع ها رخ خواهد داد.

12. کمپین بازاریابی مکالمه ای

هدف کمپین های بازاریابی مکالمه تعامل با بازدیدکنندگان وب سایت با استفاده از رویکرد شخصی تر است. به جای اینکه از مشتریان خود بخواهید به شما ایمیل بزنند یا با خط پشتیبانی مشتری تماس بگیرند، بازاریابی مکالمه ای با استفاده از مکالمات خودکار، چت زنده یا ترکیبی از این روش ها با بازدیدکنندگان در زمان واقعی درگیر می شود. کمپین های بازاریابی مکالمه به شرکت شما فرصتی برای تعامل با بازدیدکنندگان در مقیاس و در سطح انسانی می دهد.

13. کمپین بازاریابی اینفلوئنسر

کمپین های بازاریابی اینفلوئنسر مانند کمپین های بازاریابی ارجاعی توربوشارژ هستند که در کانال های اجتماعی مانند TikTok، Youtube و LinkedIn تبلیغ می شوند. به جای اینکه از مشتریان خود بخواهید محصول شما را به خانواده و دوستان خود ارجاع دهند، یک اینفلوئنسر محبوب رسانه های اجتماعی یا نویسنده وبلاگ را درگیر می کنید تا محصول شما را توصیه کند. اگر کمپین موفقیت آمیز باشد، به طور بالقوه می توانید نام تجاری خود را به هزاران (یا میلیون ها) نفر جدید معرفی کنید.

14. کمپین بازاریابی ویدئویی

با 2 میلیارد نفر که هر ماه ویدیوها را در یوتیوب تماشا می کنند، کمپین های بازاریابی ویدیویی ابزار قدرتمندی است که هر بازاریاب باید از آن استفاده کند. مانند بسیاری دیگر از انواع کمپین موجود در لیست ما، بازاریابی ویدیویی می تواند از چندین هدف، از ایجاد آگاهی از برند گرفته تا فروش محصولات پشتیبانی کند. با این حال، زیبایی کمپین های بازاریابی ویدیویی سادگی آنهاست: آنها راهی را به مخاطب شما می دهند تا محتوای شما را به راحتی هضم کند، بدون خواندن یا پیمایش در میان اطلاعات زیاد.

15. کمپین بازاریابی سندیکای محتوا

اینترنت به‌طور غیرقابل تصوری عظیم است و مهم نیست که چقدر تلاش می‌کنید، به نظر می‌رسد غیرممکن است که ردپای نام تجاری‌تان را از بین برود و در مقابل چشم‌های بیشتری قرار بگیرید. یک کمپین بازاریابی پیوندی محتوا از وب سایت ها و ناشران شخص ثالث برای افزایش دیده شدن نام تجاری شما و دستیابی به مخاطبان بیشتر استفاده می کند. با مشارکت با وب سایت های دیگر، می توانید از مخاطبان آنها استفاده کنید و محتوای خود را به طور گسترده تری توزیع کنید. این مشارکت‌ها عموماً به‌صورت پرداخت به ازای کلیک (PPC) یا بسته‌بندی قیمت برای میزبانی مقالات / کتاب‌های الکترونیکی / ویدیوها در وب‌سایت‌های ناشران یا خبرنامه‌های ایمیلی تنظیم می‌شوند. تنوع زیادی از ناشران و بسته های سندیکای محتوا وجود دارد. مهم است که مواردی را انتخاب کنید که با مخاطب هدف مورد نظر شما مطابقت داشته باشند و محتوای سبک رهبری فکری برای آنها فراهم کنید.

16. کمپین بازاریابی چریکی

استارت آپ های با کمبود نقدینگی و برندهای هیجانی که به دنبال ایجاد سر و صدا هستند هدف بازاریابی چریکی ایجاد کمپین های غیر متعارف، به یاد ماندنی و پر تاثیر با بودجه کم است. با استفاده از تاکتیک‌های خلاقانه و جلب توجه، تیم‌های بازاریابی به دنبال ایجاد سر و صدا و تعامل و در نهایت فروش هستند. تاکتیک‌ها، رسانه‌ها و منابع بالقوه مورد استفاده برای فهرست کردن بسیار متنوع هستند. برای داشتن یک کمپین بازاریابی چریکی موفق، باید خارج از چارچوب فکر کنید، تحمل ریسک بالایی داشته باشید و راهی برای دریافت پوشش رسانه ای رایگان پیدا کنید.

17. کمپین بازاریابی پستی مستقیم

گاهی اوقات نمی توان کلاسیک را شکست داد. پست های مستقیم یک استراتژی تبلیغاتی هدفمند است که شامل ارسال نامه های فیزیکی خوب قدیمی مانند کارت پستال، نامه ها یا کاتالوگ ها برای گروه خاصی از گیرندگان است. آنها بسیار شخصی سازی شده و متناسب با علایق و جمعیت گیرنده هستند و می توانند برای تبلیغ محصولات، خدمات یا رویدادها استفاده شوند. شرکت‌های B2B اخیراً با این تاکتیک موفق شده‌اند با صندوق‌های ورودی غرق‌شده، مشتریان بالقوه توسط یک نامه قدیمی مجذوب می‌شوند. بازاریابی پستی سنتی می تواند در دستیابی به مخاطبان خاص و ایجاد پاسخ بسیار مؤثر باشد، به خصوص زمانی که با تلاش های بازاریابی دیجیتال ترکیب شود. تاثیر یک کمپین بازاریابی موفق را نمی توان نادیده گرفت. این امر شناخت برند را تقویت می کند، شهرت شرکت شما را افزایش می دهد و درآمد را افزایش می دهد. این کمپین‌ها تأثیری ماندگار بر مصرف‌کنندگان می‌گذارند و ارتباطی ایجاد می‌کنند که وفاداری و اعتماد را تقویت می‌کند.

 

با این حال، ایجاد چنین کمپین تاثیرگذاری کار کوچکی نیست. این امر مستلزم برنامه ریزی دقیق، درک عمیق مخاطبان هدف و رویکرد خلاقانه و خلاقانه است. نکته کلیدی این است که می توانید با نقاط درد یا آرزوهای مخاطبان خود طنین انداز شوید و مزایای محصول یا خدمات خود را به وضوح بیان کنید. این موضوع مشترکی است که در هر یک از نمونه های کمپین بازاریابی موفقی که بررسی کرده ایم، وجود دارد. تیم داخلی شما ممکن است قادر به این کار باشد، اما اگر از قبل نازک شده‌اند، به دنبال کمک باشید. آژانس‌های دیجیتال با مهارت‌ها و تجربه‌های متنوع خود، می‌توانند دیدگاه تازه‌ای را ارائه دهند. با این حال، چه بخواهید از یک آژانس استفاده کنید یا به تیم داخلی خود متکی باشید، هدف یکسان است: ارتباط واقعی با مخاطبان خود. این نمونه‌های کمپین خلاق همه یک ویژگی مشترک دارند: ایده های خلاقانه با مخاطبان هدف برند طنین‌انداز می‌شوند. موفقیت یک کمپین خلاق به این توانایی در ارتباط بستگی دارد. اگر بتوانید این کار را به طور واقعی در هر کانال بازاریابی انجام دهید، در مسیر موفقیت هستید. به یاد داشته باشید، همه چیز در مورد ایجاد یک ارتباط معنادار است که با مخاطبان شما طنین انداز می شود، و اگر بتوانید این کار را انجام دهید، در نیمه راه رسیده اید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ پرانتز با مشاوره و اجرای کمپین مناسب با نیاز کسب و کارتان در کنار شماست. تیم پرانتز بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ در کرمان در اجرای کمپین های موفق مدعی است.

منبع: ziflow

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تیم طراحی سایت

انتخاب تیم مناسب طراحی سایت

آنچه در این پست میخوانید معیار های انتخاب شرکت طراحی سایتمعیار های انتخاب شرکت طراحی سایت خوب کدام هستند؟نتیجه گیری…

بیشتر بخوانید
طراحی سایت در کرمان

تاثیر طراحی سایت در کسب و کارها

آنچه در این پست میخوانید طراحی سایت و عوامل موثر آن بر کسب و کار یک وب سایت این توانایی…

بیشتر بخوانید
instagram-reels

کاربرد ریلز اینستاگرام در کسب‌ و‌ کار

آنچه در این پست میخوانید مزایای استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب‌و‌کارریلز باعث افزایش دسترسی و تعامل می‌شودریلز اینستاگرام را…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.

logo-samandehi