طراحی گرافیکی - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

طراحی گرافیکی

طراحی گرافیک چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که واژه ی گرافیک، طراحی گرافیک یا گرافیک دیزاین را در موقعیت های مختلف در اشاره به موارد مختلف شنیده باشید

طراحی گرافیک یک فرآیند ارتباط بصری است که در آن از ترکیبی متعادل از تایپوگرافی (متن) و تصاویر (عکس ها، تصاویر و آیکون ها) برای رساندن یک پیام خاص استفاده می شود. بر این اساس، طراحان گرافیک از استراتژی ‌های تفکر بصری برای حل و ساده‌سازی مشکلات ارتباطی استفاده می‌کنند.

وظیفه اصلی یک طراح گرافیک این است که به صورت بصری ایده ها را به روشی جالب، واضح، خوانا که به راحتی قابل تشخیص هم باشند، نشان دهد. طراحی گرافیک هنر نمایان ساختن ایده های نامرئی است.

کاربردهای رایج طراحی گرافیک در حوزه تبلیغات چیست؟

  • 1-طراحی گرافیکی هویت بصری : که شامل لوگو و نام تجاری برند شما می باشد.وقتی یک برند شکل می گیرد نیاز دارد تا تصویری در ذهن مخاطب ایجاد کند گاهی یک کاراکتر، گاهی رنگ و گاهی مجموعه ای از المان ها می تواند هویت بصری یک سازمان یا یک برند را تشکیل دهد .که طراحی هویت بصری با دانش و تجربه ای که در این زمینه دارد میتواند هویت بصری مناسبی خلق کند.

*استفاده از تصویر (آیکون، سمبل) مثل شرکت اپل

*استفاده از نوشتار: (لوگوتایپ) استفاده از نام شرکت و ارائه آن خارج از فونت‌های مرسوم

2-تبلیغات چاپی:برای بازاریابی و جذب مشتری راه های مختلفی وجود دارد،یکی از حوزه های مهم و همچنان کاربردی برای ارائه هویت برند شما چاپ تبلیغات محصول شما می باشد.طراحی و چاپ کاتالوگ ،بروشور ،بنر ،برچسب ،بسته بندی محصول و …..

 3-طراحی رابط کاربری گرافیکی: و اما در حوزه تبلیغات دیجیتال برای داشتن تصویری چشم نواز، دقیق ومرتبط با محصول و برند شما در حوزه گرافیک وب سایت ، اینستاگرام و … به طراحی گرافیک حرفه ای و دقیق نیاز دارید. با توجه به رفتاری که کاربر در سایت یا اپلیکیشن دارد طراحی گرافیک وظیفه دارد که هرکدام از المان های صفحه را در جای درستی قرار دهند و به این ترتیب تجربه مثبتی برای کاربر ایجاد کنند

 

چرا پرانتز؟

استفاده از تصاویر نقش مهمی در ترغیب کاربر برای دنبال کردن محتوای شما دارد و می‌توانید از طریق آن ها به کاربر بگویید محتوای شما همانی است که او دنبال آن می گردد.تیم جوان و ایده پرداز ما با در نظر گرفتن موارد زیر شما را به کیفیتی حرفه ای و اختصاصی می رساند.

1-تعامل را افزایش می دهیم

قرار دادن تصاویر در محتوا برای تکمیل متن، احتمال خواندن و درگیر کردن افراد با مقاله شما را افزایش می دهد، چرا که افراد به طور طبیعی به تصاویر جذب می شوند

2-وایرال می شوید ( خیلی سریع بازدید میخورند)

یکی از مهم ترین مزایای تصاویر برای محتوای شما، توانایی آنها در وایرال شدن است. به اشتراک گذاری تصاویر در سایت های اجتماعی آسان است ، هم در سایت های تصویر محور مثل پینترست و اینستاگرام، و هم سایر شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر که امکان اشتراک گذاری تصویر را هم دارند.

3-تجربه کاربری را بهبود می دهیم

وقتی برای اولین بار به محتوایی در اینترنت بر می‌خوریم، قبل از هرچیز،یک بار صفحه را تا انتها اسکرول کرده و به عکس‌ها و عنوان‌های اصلی نگاهی می اندازیم، اگر محتوا در این نگاه کلی نظر ما را جلب کند به ابتدا بر میگردیم و آن را مطالعه میکنیم.

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.