چرا بازاریابی موتورهای جستجو (seo) ضروری است؟ - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

چرا بازاریابی موتورهای جستجو (seo) ضروری است؟

why search engine marketing is necessary

سئو چیست؟

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. این تمرین افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت، و همچنین قرار گرفتن در معرض نام تجاری شما، از طریق نتایج موتور جستجوی بدون هزینه (همچنین به عنوان “ارگانیک” شناخته می شود) است.
علیرغم نام اختصاری، سئو به همان اندازه که مربوط به خود موتورهای جستجو است، به افراد نیز مربوط می شود. این در مورد درک آنچه مردم به دنبال آنلاین جستجو می‌کنند، پاسخ‌هایی که به دنبال آن هستند، کلماتی که استفاده می‌کنند و نوع محتوایی است که می‌خواهند مصرف کنند. دانستن پاسخ این سوالات به شما این امکان را می دهد که با افرادی که به صورت آنلاین در جستجوی راه حل های ارائه شده توسط شما هستند ارتباط برقرار کنید.
اگر دانستن هدف مخاطبان شما یک روی سکه سئو است، ارائه آن به روشی که خزنده‌های موتورهای جستجو می‌توانند پیدا کنند و بفهمند، طرف دیگر است.

اصول اولیه موتورهای جستجو

موتورهای جستجو پاسخگو هستند. آن‌ها میلیاردها محتوا را بررسی می‌کنند و هزاران عامل را ارزیابی می‌کنند تا مشخص کنند کدام محتوا بیشتر به سؤال کاربران شما پاسخ می‌دهد.
موتورهای جستجو همه این کارها را با دیسکاور و فهرست کردن تمام محتوای موجود در اینترنت (صفحات وب، فایل‌های PDF، تصاویر، ویدیوها و …) از طریق فرآیندی به نام «کرال و ایندکس» انجام می‌دهند و سپس آن‌ها را بر اساس میزان تطابق با محتوای آن مرتب می‌کنند. پرس و جو در فرآیندی که از آن به عنوان “رتبه بندی” یاد می کنیم.

کدام نتایج جستجو “ارگانیک” هستند؟

همانطور که قبلاً گفتیم، نتایج جستجوی ارگانیک آنهایی هستند که از طریق سئوی مؤثر به دست می آیند، نه برای آن پولی (یعنی بدون تبلیغات) به دست می آیند. اینها قبلاً به راحتی قابل تشخیص بودند، تبلیغات به وضوح به این صورت برچسب گذاری شده بودند و نتایج باقیمانده معمولاً به شکل “10 لینک آبی” فهرست شده در زیر آنها بودند. اما با توجه به تغییر روش جستجو، چگونه می‌توانیم نتایج ارگانیک را امروز تشخیص دهیم؟
امروزه، صفحات نتایج موتورهای جستجو، که اغلب به آنها “SERP” گفته می شود، پر از تبلیغات بیشتر و فرمت های نتایج ارگانیک پویاتر (به نام “ویژگی های SERP”) هستند که قبلاً دیده ایم. برخی از نمونه‌های ویژگی‌های SERP عبارتند از: featured snippets (یا جعبه‌های پاسخ)، ویژگی‌های جدید SERP همچنان به ظهور می‌آیند، که عمدتاً توسط آنچه مردم به دنبال آن هستند هدایت می‌شوند.

برای مثال، اگر «آب و هوای دنور» را جستجو کنید، به‌جای لینکی به سایتی که ممکن است آن پیش‌بینی را داشته باشد، یک پیش‌بینی آب‌وهوای شهر دنور را مستقیماً در SERP مشاهده خواهید کرد. و اگر «پیتزا دنور» را جستجو کنید، نتیجه «local pack» متشکل از مکان‌های پیتزای دنور را خواهید دید. راحت است، درست است؟
مهم است که به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو از تبلیغات درآمد کسب می کنند. هدف آنها حل بهتر سوالات جستجوگر (در SERPها)، حفظ بازگشت جستجوگران و نگه داشتن آنها در SERPها است.
برخی از ویژگی های SERP در گوگل ارگانیک هستند و می توانند تحت تأثیر سئو قرار گیرند. این موارد شامل featured snippets (یک نتیجه ارگانیک ارتقا یافته که پاسخی را در یک باکس نشان می‌دهد) و سؤالات مرتبط (با نام مستعار کادرهای «مردم نیز می‌پرسند») می‌شوند.
شایان ذکر است که بسیاری از ویژگی‌های جستجوی دیگر وجود دارند که اگرچه تبلیغات پولی نیستند، اما معمولاً نمی‌توانند تحت تأثیر سئو قرار بگیرند. این ویژگی ها اغلب دارای داده هایی هستند که از منابع داده اختصاصی مانند ویکی پدیا، WebMD و IMDb به دست آمده اند.

why search engine marketing is necessary

چرا سئو مهم است؟

در حالی که تبلیغات پولی، رسانه های اجتماعی و سایر پلتفرم های آنلاین می توانند برای وب سایت ها ترافیک ایجاد کنند، اکثر ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو هدایت می شود.
نتایج جستجوی ارگانیک املاک دیجیتال بیشتری را پوشش می‌دهد، برای جستجوگران باهوش معتبرتر به نظر می‌رسد و کلیک‌های بیشتری نسبت به تبلیغات پولی دریافت می‌کند. به عنوان مثال، از تمام جستجوهای ایالات متحده، تنها 2.8٪ از مردم بر روی تبلیغات پولی کلیک می کنند.
سئو همچنین یکی از تنها کانال‌های بازاریابی آنلاین است که در صورت راه‌اندازی صحیح، می‌تواند در طول زمان به سود بیشتر ادامه دهد. اگر محتوای با کیفیتی ارائه دهید که شایسته رتبه بندی برای کلمات کلیدی مناسب باشد، ترافیک شما به مرور زمان سرعت می بخشد، در حالی که تبلیغات برای ارسال ترافیک به سایت شما نیاز به بودجه مستمر دارد.
موتورهای جستجو هوشمندتر می شوند، اما همچنان به کمک ما نیاز دارند.
بهینه سازی سایت شما به ارائه اطلاعات بهتر به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما به درستی نمایه شود و در نتایج جستجو نمایش داده شود.
آیا باید یک متخصص سئو، مشاور یا آژانس استخدام کنم؟
بسته به پهنای باند، تمایل به یادگیری و پیچیدگی وب سایت های خود، می توانید برخی از سئوی اولیه را خودتان انجام دهید. یا ممکن است متوجه شوید که ترجیح می دهید از یک متخصص کمک بگیرید. در هر صورت اشکالی ندارد!

اگر در نهایت به دنبال کمک متخصص هستید، مهم است بدانید که بسیاری از آژانس‌ها و مشاوران «خدمات سئو را ارائه می‌دهند»، اما کیفیت آنها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. دانستن نحوه انتخاب یک شرکت سئوی خوب می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی زیادی کند، زیرا تکنیک های سئو نادرست می توانند بیشتر از اینکه به شما کمک کنند به سایت شما آسیب بزنند.

سئو کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه

«سئو کلاه سفید» به تکنیک‌ها، بهترین شیوه‌ها و استراتژی‌های سئو اشاره دارد که از قوانین موتور جستجو پیروی می‌کنند، تمرکز اصلی آن برای ارائه ارزش بیشتر به کاربران است.
“سئو کلاه سیاه” به تکنیک ها و استراتژی هایی اشاره دارد که تلاش می کنند موتورهای جستجو را اسپم یا فریب دهند. در حالی که سئو کلاه سیاه می تواند کار کند، وب سایت ها را در معرض خطر شدید جریمه شدن و/یا حذف فهرست (حذف از نتایج جستجو) قرار می دهد و پیامدهای اخلاقی دارد.
وب سایت های جریمه شده کسب و کارها را ورشکست کرده اند. این فقط یک دلیل دیگر برای دقت در انتخاب یک متخصص یا آژانس سئو است.

راهنمای گوگل وبمستر

اصول اساسی:
صفحات را در درجه اول برای کاربران بسازید نه موتورهای جستجو.
کاربران خود را فریب ندهید.
از ترفندهایی که برای بهبود رتبه موتورهای جستجو در نظر گرفته شده است خودداری کنید. یک قانون سرانگشتی خوب این است که آیا احساس راحتی می‌کنید که کارهایی را که با یک وب‌سایت انجام داده‌اید به یک کارمند Google توضیح دهید. تست مفید دیگر این است که بپرسید: “آیا این به کاربران من کمک می کند؟ آیا اگر موتورهای جستجو وجود نداشتند این کار را انجام می دادم؟”
به این فکر کنید که چه چیزی وب سایت شما را منحصر به فرد، ارزشمند یا جذاب می کند.
مواردی که باید از آنها اجتناب کرد:
محتوای تولید شده به صورت خودکار
انجام اسکیما لینک
ایجاد صفحات با محتوای کم یا بدون محتوای اصلی (یعنی کپی شده از جای دیگری)
Cloaking تمرین نمایش محتوای متفاوت کرالر‌های موتور جستجو نسبت به بازدیدکنندگان.
متن و لینک های مخفی
صفحات درگاهی، صفحاتی که برای رتبه بندی مناسب برای جستجوهای خاص ایجاد شده اند تا ترافیک را به وب سایت شما هدایت کنند.

دستورالعمل های وب مستر بینگ

اصول اساسی:

محتوای واضح، عمیق، جذاب و آسان برای یافتن در سایت خود ارائه دهید.
عنوان صفحات را واضح و مرتبط نگه دارید.
پیوندها به عنوان سیگنال محبوبیت در نظر گرفته می شوند و بینگ لینک هایی را که به طور ارگانیک رشد کرده اند پاداش می دهد.
نفوذ اجتماعی و سهم‌های اجتماعی سیگنال‌های مثبتی هستند و می‌توانند در بلندمدت بر نحوه رتبه‌بندی ارگانیک شما تأثیر بگذارند.
سرعت صفحه همراه با تجربه کاربری مثبت و مفید مهم است.
از ویژگی‌های alt برای توصیف تصاویر استفاده کنید تا Bing بتواند محتوا را بهتر درک کند.

مواردی که باید از آنها اجتناب کرد:

محتوای نازک، صفحاتی که عمدتاً تبلیغات یا پیوندهای وابسته را نشان می دهند، یا در غیر این صورت بازدیدکنندگان را به سایت های دیگر هدایت می کنند، رتبه خوبی نخواهند داشت.
تاکتیک‌های لینک‌های سوءاستفاده‌کننده که با هدف افزایش تعداد و ماهیت لینک‌های ورودی مانند خرید لینک، شرکت در طرح‌های پیوند، می‌توانند منجر به ایندکس نشوند.
اطمینان حاصل کنید که ساختارهای URL تمیز، مختصر و شامل کلمات کلیدی وجود دارد. پارامترهای داینامیک می توانند URL های شما را کثیف کنند و باعث ایجاد مشکلات محتوای تکراری شوند.
URL های خود را در صورت امکان توصیفی، کوتاه و با کلمات کلیدی غنی کنید و از کاراکترهای غیرحرفی خودداری کنید.
دفن لینک ها در جاوا اسکریپت/فلش/سیلورلایت. مطالب را نیز از این موارد دور نگه دارید.
محتوای تکراری
پر کردن کلمه کلیدی (stuffing)
Cloaking – تمرین نمایش محتوای متفاوت خزنده‌های موتور جستجو نسبت به بازدیدکنندگان.

دستورالعمل هایی برای نمایندگی کسب و کار محلی شما در Google

اگر کسب‌وکاری که برای آن کار سئو انجام می‌دهید، به صورت محلی کار می‌کند، یا خارج از ویترین فروشگاه یا برای انجام خدمات به مکان‌های مشتریان می‌رود، برای فهرست «Google برای کسب‌وکار من» واجد شرایط است. برای کسب‌وکارهای محلی مانند این، Google دستورالعمل‌هایی دارد که در ایجاد و مدیریت این فهرست‌ها چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید.

اصول اساسی:

مطمئن شوید که واجد شرایط درج در فهرست «Google برای کسب‌وکار من» هستید؛ شما باید یک آدرس فیزیکی داشته باشید، حتی اگر آدرس منزل شما باشد، و باید به مشتریان رو در رو خدمات دهید، چه در محل خود (مانند یک فروشگاه خرده فروشی) یا در محل آنها (مثل یک لوله کش)
صادقانه و دقیق تمام جنبه‌های داده‌های کسب‌وکار محلی شما، از جمله نام، آدرس، شماره تلفن، آدرس وب‌سایت، دسته‌های تجاری، ساعات کار و سایر ویژگی‌ها را نشان می‌دهد.
چیزهایی که باید اجتناب کرد
ایجاد فهرست‌های «Google برای کسب‌وکار من» برای نهادهایی که واجد شرایط نیستند
ارائه نادرست هر یک از اطلاعات اصلی کسب و کار شما، از جمله “پر کردن” نام کسب و کار شما با کلمات کلیدی جغرافیایی یا خدماتی، یا ایجاد لیست برای آدرس های جعلی
استفاده از صندوق های پستی یا دفاتر مجازی به جای آدرس خیابان های معتبر
سوء استفاده از بخش بررسی فهرست «Google برای کسب‌وکار من»، از طریق بررسی‌های مثبت جعلی درباره کسب‌وکار شما یا نظرات منفی جعلی رقبای شما
اشتباهات پرهزینه و مبتدی ناشی از عدم مطالعه جزئیات دقیق دستورالعمل های گوگل

تحقق هدف کاربر

به جای زیر پا گذاشتن این دستورالعمل ها در تلاش برای فریب دادن موتورهای جستجو برای رتبه بندی بالاتر، بر درک و تحقق هدف کاربر تمرکز کنید. وقتی فردی به دنبال چیزی می گردد، نتیجه دلخواه را به دست می آورد. چه پاسخ باشد، چه بلیت کنسرت یا عکس گربه، محتوای مورد نظر «نیت کاربر» آنهاست.
اگر شخصی جستجوی «باندها» را انجام دهد، آیا قصدش یافتن گروه‌های موسیقی، گروه‌های عروسی، یا چیز دیگری است؟
وظیفه شما به عنوان یک SEOکار این است که به سرعت محتوای مورد نظر را در قالبی که آنها می خواهند به کاربران ارائه دهید.
انواع متداول هدف کاربر:
Informational: جستجوی اطلاعات. مثال: “بهترین نوع لپ تاپ برای عکاسی چیست؟”
Navigational: جستجو برای یک وب سایت خاص. مثال: “Apple”
Transactional: جستجو برای خرید چیزی. مثال: “تخفیفات خوب در مک بوک پرو”
شما می توانید با جستجوی کلمه(های) کلیدی مورد نظر خود و ارزیابی SERP فعلی، نگاهی اجمالی به هدف کاربر داشته باشید. برای مثال، اگر یک چرخ فلک عکس وجود داشته باشد، به احتمال زیاد افرادی که آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند، عکس ها را جستجو می کنند.
همچنین ارزیابی کنید که رقبای رتبه اول شما چه محتوایی ارائه می دهند که شما در حال حاضر ارائه نمی دهید. چگونه می توانید 10 برابر ارزش وب سایت خود را ارائه دهید؟
ارائه محتوای مرتبط و با کیفیت در وب سایت شما به شما کمک می کند تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید و مهمتر از آن، اعتبار و اعتماد مخاطبان آنلاین شما را ایجاد می کند.
قبل از انجام هر یک از این کارها، ابتدا باید اهداف وب سایت خود را برای اجرای یک برنامه سئو استراتژیک درک کنید.

اهداف وب سایت/مشتری خود را بشناسید

هر وب سایتی متفاوت است، بنابراین برای درک واقعی اهداف تجاری یک سایت خاص وقت بگذارید. این نه تنها به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید روی کدام حوزه‌های سئو باید تمرکز کنید، کجا تبدیل‌ها را ردیابی کنید، و چگونه معیارها را تعیین کنید، بلکه به شما کمک می‌کند نقطه‌های گفتگو برای مذاکره پروژه‌های سئو با مشتریان و … ایجاد کنید.
KPI (شاخص های کلیدی عملکرد) شما برای اندازه گیری بازده سرمایه گذاری در سئو چیست؟ ساده تر، فشارسنج شما برای اندازه گیری موفقیت تلاش های جستجوی ارگانیک شما چیست؟ شما می خواهید آن را مستند کنید، حتی اگر به همین سادگی باشد:
برای وب سایت ____________، KPI اصلی SEO من ____________ است.
در اینجا چند KPI رایج برای شروع شما آورده شده است:
حراجی
دانلودها
ثبت نام های ایمیل
ارسال فرم تماس با ما
تماس های تلفنی
و اگر کسب‌وکار شما دارای یک جزء محلی است، می‌خواهید KPI را برای فهرست‌های Google My Business خود نیز تعریف کنید. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:
کلیک برای تماس
کلیک ها به وب سایت
کلیک‌ها برای مسیرهای رانندگی
ممکن است متوجه شده باشید که چیزهایی مانند «رتبه‌بندی» و «ترافیک» در فهرست KPIها وجود نداشتند و این عمدی است.
“اما یک لحظه صبر کن!” تو بگو. “من به اینجا آمدم تا در مورد SEO یاد بگیرم زیرا شنیدم که می تواند به من در رتبه بندی و کسب ترافیک کمک کند، و شما به من می گویید که اینها اهداف مهمی نیستند؟”
اصلا! درست شنیدی سئو می تواند به رتبه بندی وب سایت شما در نتایج جستجو کمک کند و در نتیجه ترافیک بیشتری را به وب سایت شما هدایت کند، فقط رتبه بندی و ترافیک وسیله ای برای رسیدن به هدف هستند. اگر کسی روی سایت شما کلیک نکند، در رتبه بندی فایده چندانی ندارد، و اگر این ترافیک هدف تجاری بزرگتری را محقق نکند، افزایش ترافیک شما فایده چندانی ندارد.
به عنوان مثال، اگر شما یک سایت را برای جمع اوری لید اداره می کنید، ترجیح می دهید:
1000 بازدید کننده ماهانه و 3 نفر فرم تماس را پر می کنند؟ یا…
300 بازدید کننده ماهانه و 40 نفر فرم تماس را پر می کنند؟
اگر از SEO برای هدایت ترافیک به سایت خود با هدف تبدیل استفاده می کنید، امیدواریم مورد دوم را انتخاب کنید! قبل از شروع سئو، مطمئن شوید که اهداف کسب و کار خود را مشخص کرده اید، سپس از SEO برای کمک به انجام آنها استفاده کنید، نه برعکس.
سئو بسیار بیشتر از معیارهای بیهوده انجام می دهد. وقتی به خوبی انجام شود، به کسب و کارهای واقعی کمک می کند تا به اهداف واقعی برای موفقیت خود دست یابند.

تهیه شده در سایت پرانتز

منبع:

MOZ

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

460 کلمه جادویی در تولید محتوا +PDF

آنچه در این پست میخوانید این جزوه آموزشی شامل 460 کلمه در دسته بندی های زیر است : این جزوه…

بیشتر بخوانید
10 Best FREE Image Optimization Tools for Image Compression

10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی

آنچه در این پست میخوانید بهینه سازی تصویر چیست؟10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر1. TinyPNGویژگی های کلیدی TinyPNG:2. Optimizillaویژگی های…

بیشتر بخوانید
SMS Marketing: 10X your eCommerce sales with SMS

بازاریابی پیامکی: فروش آنلاین خود را با پیامک 10 برابر کنید (2024)

آنچه در این پست میخوانید بازاریابی پیامکی چیست؟ظهور بازاریابی پیامکی در فضای آنلاینچرا بازاریابی پیامکی موثر است؟تعامل افزایش یافته با…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.