ZMOT چیست و 7 روش بهینه سازی - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

ZMOT چیست و 7 روش بهینه سازی

What does ZMOT mean

روش خرید دیگر مانند ده سال پیش نیست. فرآیند تصمیم گیری خرید کاملاً تغییر کرده و برخی از صنایع کاملاً متفاوت شده اند (مثلاً صنعت موسیقی). در گذشته، زمانی که در یک فروشگاه فیزیکی ایستاده بودیم و محصول را در دست داشتیم و با فروشنده صحبت می کردیم، تصمیم به خرید می گرفتیم. امروزه ما اینترنت و اطلاعات و منابع زیادی در اختیار داریم، بنابراین خیلی قبل از خرید تصمیم می گیریم که آیا خرید کنیم یا نه.
پدیده ای در سفر خرید که در این مقاله درباره آن می نویسیم ZMOT نام دارد، مخفف Zero Moment of Truth. شما یاد خواهید گرفت که ZMOT چیست، چرا برای نحوه فروش و تبلیغ محصولات خود اهمیت زیادی دارد و چگونه می توانید فروش آنلاین خود را برای آن بهینه کنید.

ZMOT به چه معناست؟

ZMOT مخفف Zero Moment of Truth است.

ZMOT مدلی است که مرحله کشف و آگاهی از سفر مشتری را توضیح می دهد، زمانی که مصرف کننده قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید و بدون اطلاع فروشنده، یک محصول را بررسی می کند. تصمیم خرید اغلب در مرحله ZMOT (70٪ از تمام تصمیمات خرید) بدون نیاز به دیدن محصول در زندگی واقعی یا صحبت با یک فروشنده گرفته می شود. ما فقط اطلاعات کافی آنلاین پیدا می کنیم.
این مفهوم در سال 2011 توسط گوگل ایجاد شد و توسط بسیاری از مقالات و تجزیه و تحلیل های گسترده پشتیبانی شد.
در عصر دیجیتال، ما به عنوان مصرف کننده مشتاقیم که اطلاعات را به صورت آنلاین جستجو کنیم. هر زمان که ما برای خرید چیزی جدید الهام گرفتیم، اولین کاری که انجام می‌دهیم این است که آنلاین شویم و گزینه‌های موجود را بررسی کنیم. ما به دنبال پاسخ به سوالاتی مانند:
کدام فروشگاه اینترنتی آن را می فروشد؟
بررسی ها در مورد محصول چه می گویند؟
آیا محصول دارای امتیاز بالا یا پایین است؟
آیا فروشگاه اینترنتی نظرات خوبی در مورد محصول دارد؟
آیا می توانم این محصول را در فروشگاه اینترنتی دیگری ارزان تر بخرم؟
کدام محصول تمام ویژگی های مورد نیاز من را دارد؟

به گفته گوگل، حدود 60 درصد از خریداران قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید محصول، آن را به صورت آنلاین تحقیق می کنند. تجزیه و تحلیل گوگل همچنین نشان می دهد که ما با بیش از 10 منبع دیجیتال در ZMOT مشورت می کنیم.
در کتاب Google’s Winning the Zero Moment of Truth می‌توانیم چنین تعریفی از ZMOT پیدا کنیم:
ZMOT لحظه‌ای است که لپ‌تاپ، تلفن همراه یا دستگاه دیگری را در دست می‌گیرید و شروع به یادگیری محصول یا خدماتی می‌کنید که به خرید یا امتحان کردن آن فکر می‌کنید.
چه چیزی در مدل تصمیم خرید در طول سال ها تغییر کرده است؟
از لحاظ تاریخی، همه بازرگانان با یک مدل تصمیم گیری خرید 3 مرحله ای کلاسیک کار کرده اند که شامل یک مرحله محرک، به دنبال آن اولین لحظه حقیقت (محل تصمیم گیری) و در نهایت لحظه دوم حقیقت (پس از خرید) است. تجربه
سپس عصر اینترنت فرا رسید و دنیای خرید و تبلیغات زیر و رو شد.
در سال 2011، گوگل لحظه صفر حقیقت (ZMOT) را معرفی کرد که انقلابی را در روش جستجوی مشتریان برای اطلاعات در مورد محصولات و خدمات آنلاین و تصمیم گیری بر اساس آن توصیف می کند. از آن زمان، ایده جستجو و ZMOT همچنان در اهمیت و مقیاس رشد کرده است. بنابراین، روشی که شرکت‌ها با مصرف‌کنندگان درگیر می‌شوند باید مطابق با تغییرات رفتار مصرف‌کننده تکامل یابد.
در طول 10 سال گذشته، ما شاهد بوده ایم که مردم به طور فزاینده ای تصمیمات خرید را در لحظه صفر می گیرند – لحظه ای دقیق که نیاز یا سوالی دارند که می خواهند به صورت آنلاین کمک کنند.
این سوالات می تواند هر چیزی باشد:
«کدام آبمیوه موجود در بازار سالم‌تر است؟»
“کدام خمیر دندان دندان های من را درخشان تر می کند؟”
“چه چیزی لکه های شراب قرمز را از روی مبل من پاک می کند؟”
خرده‌فروش یا فروشگاه آنلاینی که به این سؤالات در زمان مناسب پاسخ می‌دهد برنده می‌شود: آنها این کار را با بهبود زندگی مشتری و کسب مزیت رقابتی نسبت به سایر خرده‌فروشان/کسب‌وکارهایی که پاسخ نمی‌دهند انجام می‌دهند. جستجوی وب همیشه در دسترس است، در هر دستگاه دیجیتال، در هر زمان و هر مکان.

What does ZMOT mean

چرا ZMOT به خرده فروشان آنلاین مرتبط است؟

برای کاهش سفارش رها شده، جلب اعتماد مشتریان و به دست آوردن مشتریان بازگشتی، باید روی ZMOT تمرکز کنید. از هر ده مشتری که اقلامی را در سبد خرید آنلاین قرار داده اند، هفت نفر در واقع خریدی انجام نداده اند. بسیاری از این مشتریان در عوض برای یافتن قیمت بهتر، کد تخفیف یا شاید محصولی با ویژگی های بهتر با قیمت مشابه به موتورهای جستجو مراجعه کردند.
ZMOT بر اساس مقایسه کالاها است. مشتریان از تلفن های هوشمند برای بررسی قیمت رقبا، جستجوی تخفیف های ویژه و اندازه گیری هزینه های حمل و نقل استفاده می کنند. اگر معامله بهتری ببینند، ادامه می دهند.
اینکه قبل از تصمیم نهایی خرید چقدر تحقیق می کنیم بستگی به این دارد که محصول چقدر گران است و چقدر ریسک خرید را متحمل می شویم. اما به طور کلی، ما در حال انجام تحقیقات آنلاین بیشتر و بیشتر در مورد محصولات مورد علاقه خود هستیم. خطر هدر دادن مقدار زیادی پول یا زمان استفاده شده برای بازگرداندن محصول باعث می شود مایل باشیم 15 تا 30 دقیقه برای مطالعه در مورد خود محصول یا یافتن آن سرمایه گذاری کنیم. بررسی آنلاین
افزایش محبوبیت ZMOT به این معنا نیست که کمتر بر تبلیغات یا معرفی محصولات جدید تاکید شود. برعکس! محرک کل فرآیند تصمیم گیری خرید را شروع می کند و بهینه سازی آن بسیار مهم است! اما زمانی که یک مشتری علاقه مند شد، همه چیز در مورد حفظ علاقه است. شما باید به تمام سوالات مرتبطی که مشتریان شما می توانند به آنها فکر کنند پاسخ دهید. تصمیمات خرید امروز بیشتر در فیس بوک یا گوگل گرفته می شود تا در وب سایت های شرکت. به همین دلیل مهم است که همیشه پاسخ های جامع داشته باشید، چه در تبلیغات، چه در بررسی های آنلاین و چه در وب سایت خود.

سفر خرید دیجیتالی امروز چگونه است؟

بیایید به یک سناریوی ساده نگاه کنیم که در آن یک مصرف کننده وارد مرحله ZMOT می شود:
کارولین یک تبلیغ PPC در گوگل می بیند که یک جاروبرقی را نشان می دهد. تبلیغ در این مثال یک محرک است زیرا علاقه او را برای یادگیری بیشتر برانگیخته است.
کارولین تصمیم می گیرد تحقیقات بیشتری انجام دهد. این لحظه صفر حقیقت است، جایی که او به بررسی محصول و راهنمای خرید نگاه می کند تا جاروبرقی مناسب برای نیازهای خود را پیدا کند.
بعد اولین لحظه حقیقت می آید، جایی که کارولین تصمیم می گیرد یکی از جاروبرقی ها را بخرد.
در نهایت، دومین لحظه حقیقت وجود دارد، که تجربه ای است که کارولین پس از خرید محصول دارد.

What does ZMOT mean

مرحله 1: محرکStimulus

محرک شروع سفر خرید مصرف کننده است. لحظه ای است که مشتری برای اولین بار از طریق یک تبلیغ یا محتوایی (وبلاگ، ویدئو، تبلیغ) با برند شما آشنا می شود.

همه کانال های بازاریابی شما: جستجوی ارگانیک، تبلیغات پولی، شبکه های اجتماعی و غیره، منابع محرک هستند. آنها نام تجاری شما را در ابتدای سفر مشتری به مشتریان خود معرفی می کنند و اولین کلیک تبدیل را ارائه می دهند.
در مدل قدیم، تبلیغات به این معنا بود که با یک پیام واحد به بیشترین تعداد ممکن دسترسی پیدا کند. این کار از طریق ارتباطات رسانه های جمعی انجام می شد و اغلب منجر به هزینه های تبلیغاتی بسیار بالایی می شد. بعد از آن فقط منتظر نتیجه بودید.
اکنون ما قدرت بسیار بیشتری در مورد چگونگی ظاهر شدن سفر خرید داریم و می‌توانیم آن را از مرحله Stimulus تا تصمیم نهایی خرید و تجربه پس از خرید کنترل کنیم.
نمونه هایی از محرک در عمل:
مشاهده آگهی در فیسبوک
دریافت ایمیل
خواندن خبرنامه شرکت
مشاهده بنر در صفحه خبر

مرحله 2: لحظه صفر حقیقت Zero Moment of Truth

مرحله بعدی در سفر خرید ZMOT است. مشتری شما زمانی که نیازی را تجربه می کند و شروع به جستجوی محصول و مقایسه گزینه های موجود آنلاین می کند، لحظه صفر حقیقت را تجربه می کند. به عبارت دیگر، ZMOT یک مرحله تحقیقات اولیه قبل از تصمیم مشتری برای خرید است.
نمونه هایی از لحظه صفر حقیقت در عمل:
جستجوی آنلاین محصولات با موتور جستجو
مقایسه آنلاین محصولات از نظر قیمت یا ویژگی
خواندن نظرات محصول به صورت آنلاین
صحبت با دوستان در مورد محصولات

مرحله 3: اولین لحظه حقیقت First Moment of Truth

اولین لحظه حقیقت سومین مرحله از سفر خرید است. اما در تجارت الکترونیک به 2 مرحله کوچکتر تقسیم می شود.

قسمت اول لحظه ای را توصیف می کند که کاربر در سایت شما فرود می آید و اولین برداشت را می گیرد. بازدیدکننده شما از خود سوالی می پرسد: “بمانم یا بروم؟”
سپس قسمت دوم می آید، زمانی که مشتری برای اولین بار با یک محصول در فروشگاه اینترنتی مواجه می شود و از خود سوال می پرسد که آیا این محصول را بخرم؟ یا «این محصول را از برند شماره 1 بخرم یا از برند شماره 2؟».
اگر محرک را به درستی بهینه کرده باشید، باز هم در مرحله ZMOT تاثیر خواهد داشت و به مرحله FMOT می انجامد. محرک در این مدل در ایجاد شناخت و اعتماد برند شما با مصرف کنندگان و همچنین پاسخ به مهم ترین سوالات آنها و ارائه راه حل برای مشکل آنها نقش دارد. بهینه سازی محرک باید به این امید انجام شود که مشتری در مواجهه با شرایط خرید، محصول شما را بر محصول رقیب انتخاب کند.
نمونه هایی از اولین لحظه حقیقت در عمل:
خواندن اطلاعات در مورد یک محصول خاص
صحبت با همکار فروشگاه آنلاین در مورد محصول خاص
خرید یک محصول

مرحله 4: لحظه دوم حقیقت Second Moment of Truth

لحظه دوم حقیقت زمانی اتفاق می افتد که مشتری واقعاً از محصول شما استفاده می کند. SMOT تجربه و رضایت مشتری از محصول شماست. همچنین در مورد تأیید کیفیت و عملکرد محصول شما مطابق با وعده شرکت شما است.
می‌توانید با ارائه مداوم تجربه کاربری عالی و خدمات پس از فروش فوق‌العاده، مشتریان خود را در SMOT به دست آورید و همچنان حفظ کنید.
بسیار مهم است که مشتریان خود را در SMOT پرورش دهید تا بتوانید وفاداری مشتری را حفظ کنید، فروش های مکرر ایجاد کنید و ارزش طول عمر مشتری را بالا ببرید.
SMOT ZMOT را تقویت می کند زیرا به حفظ تصویر مثبت برند کمک می کند.
مثال لحظه دوم حقیقت در عمل:
مایکل یک تبلیغ گوگل برای لکه‌بر را دید که می‌گفت: «100 درصد مواقع لکه‌ها را از بین می‌برد». او انتظار دارد که محصول در هنگام استفاده 100% لکه ها را از بین ببرد.
اکنون این مایکل است که تصمیم می گیرد آیا دوباره محصول را خریداری می کند زیرا انتظارات را برآورده می کند یا اینکه دفعه بعد رقیبی را انتخاب می کند.

نکاتی برای بهینه سازی ZMOT

با قابلیت‌های دیجیتال امروزی، می‌توانید ZMOT و هر مرحله دیگر از فرآیند تصمیم‌گیری خرید را تحت تأثیر قرار دهید. در زیر نکاتی برای بهینه سازی فروش شما برای جذب مشتریان در محرک و ZMOT و حفظ آنها در FMOT و SMOT آمده است.

1. بهینه سازی محرک: سئو و تبلیغات پولی

بهینه سازی محرک بسیار مهم است، زیرا کل فرآیند خرید را آغاز می کند. هدف شما از مرحله اول این است که توجه خریداران خود را به گونه ای جلب کنید که همچنان شما را در ZMOT به یاد داشته باشند. دو منبع اصلی محرک عبارتند از جستجوی ارگانیک در گوگل و تبلیغات پولی آنلاین.
ابتدا باید فروشگاه وب خود را با توجه به سئو بهینه سازی کنید تا زمانی که مشتریان محصولات خاصی را جستجو می کنند، بتوانند وب سایت شما را پیدا کنند. با این حال، این اغلب برای جذب مشتریان زیاد کافی نیست، به خصوص اگر رقبای بزرگ زیادی دارید.
هنگامی که ترافیک ارگانیک به سطح بالایی می رسد، تبلیغات پولی در رسانه های اجتماعی و گوگل ابزاری موثر برای هدف قرار دادن کاربران با هدف بالا با کلمات کلیدی مناسب برای افزایش دید و بازگشت سرمایه هستند. به همین دلیل باید مطمئن شوید که تبلیغات آنلاین کاملاً بهینه شده ای دارید که به مخاطبان مناسب می رسد. اگر فید محصول کاملاً بهینه شده ای دارید، می توانید آنها را ایجاد کنید.
تبلیغات شما باید بهترین تجربه ممکن را به مشتریانتان بدهد. پیوند به محصولات برای برانگیختن علاقه مشتریان کافی نیست. از طریق تبلیغات خود، باید عبارات جذاب و تا حد امکان اطلاعات را در اختیار مشتریان بالقوه خود قرار دهید.
فید محصول شما باید شامل عناوین بهینه محصول باشد (آنچه وجود دارد، محصول شما چه کاری می تواند انجام دهد، اندازه، رنگ و غیره). و همین امر در مورد توضیحات محصول نیز صدق می کند، جایی که می توانید اطلاعات بیشتری را اضافه کنید. برای ایجاد یک فید محصول کاملاً بهینه و در نتیجه بهترین تبلیغات، می‌توانید از ابزار بهینه‌سازی فید مانند DataFeedWatch استفاده کنید.

2. ایجاد وفاداری قوی به برند

رقابت در دنیایی پر از محصولات ارزان قیمت، محصولات بهتر و معاملات بهتر بسیار سخت است. واقعیت این است که همیشه می‌توانید فردی را پیدا کنید که محصول مشابه را با قیمت کمتری بفروشد. همچنین می‌توانید شخصی را پیدا کنید که معامله بهتر، تخفیف بهتر یا محصولی با ویژگی‌های بهتر ارائه می‌دهد.
شما باید یک پیوند عاطفی قوی با مشتریان خود ایجاد کنید تا زمانی که در ZMOT هستند به شما فکر کنند. ایجاد تعامل کاربر برای ایجاد وفاداری به برند و در نتیجه واداشتن مشتریان شما به خرید دوباره و دوباره ضروری است.
کاری که باید انجام دهید این است که به طور مداوم کسب و کار یا برند خود را به مشتریان خود یادآوری کنید. برای مثال می توانید با جمع آوری مخاطبین از طریق خبرنامه ها و استفاده از فرصت های موجود در اتوماسیون بازاریابی به این هدف دست یابید. با استفاده از نرم افزار بازاریابی ایمیلی مناسب، می توانید ایمیل های خودکاری را ارسال کنید که در آن تخفیف های اضافی می دهید. همچنین می توانید در مورد محصولات جدیدی که ارائه می کنید پیام ارسال کنید.
رسانه های اجتماعی همچنین می توانند راهی عالی برای افزایش آگاهی از کسب و کار شما باشند. جدا از اجرای تبلیغات در اینستاگرام و فیس بوک، می توانید مسابقاتی را برای دنبال کنندگان خود اجرا کنید و فقط با مشتریان خود به صورت روزانه ارتباط برقرار کنید.

What does ZMOT mean

3. محتوا را برای تمام مراحل سفر مشتری آماده کنید

شما باید محتوای خود را برای تمام مراحل سفر خرید آماده کنید. خریداران به صورت آنلاین در مورد محصولات تحقیق می کنند تا محتوایی را بیابند که به آنها در تصمیم گیری نهایی برای خرید کمک کند. هر مرحله از فرآیند خرید به محتوای کمی متفاوت نیاز دارد. از تبلیغات شما شروع می شود، جایی که می توانید اطلاعات مهم زیادی را از طریق راهنماهای مختلف، بررسی ها درج کنید و با مشخصات بسیار دقیق محصول به پایان می رسد.
مصرف کنندگان برای تصمیم گیری انواع محتوای زیر را جستجو می کنند:
نظرات مشتریان
راهنمای خرید
راهنمای استفاده
مطالعات موردی
و ….

4. نظرات خوبی از مشتریان دریافت کنید

بررسی ها و رتبه بندی محصولات در ZMOT اهمیت زیادی دارد، بنابراین در مرحله ای که خریداران در حال انجام تحقیقات آنلاین هستند. وظیفه شما ارائه خدمات پس از فروش خوب و تشویق مشتریان به نوشتن نظرات است. باید به نظراتی که مشتریانتان می گذارند توجه کنید. راضی کردن همه غیرممکن است، بنابراین همیشه نظرات خوب و نه چندان خوب وجود دارد. تعداد زیاد نقدهای بد می تواند به راحتی امکان فروش زیاد در آینده را از بین ببرد. به همین دلیل بسیار مهم است که شهرت خود را کنترل کنید و برند خود را زیر نظر بگیرید تا تصویر مثبتی از برند خود را حفظ کنید و در ZMOT موفق باشید.

5. از بازاریابی مجدد استفاده کنید

بازاریابی مجدد ابزار بسیار موثری برای جذب مشتریان در ZMOT است.
با بازاریابی مجدد، می‌توانید افرادی را هدف قرار دهید که قبلاً به محصول شما علاقه نشان داده‌اند اما هنوز خریدی انجام نداده‌اند، زیرا در تلاش برای جستجوی قیمت/پیشنهاد بهتر در اینترنت، شما یا پیشنهاد شما را فراموش کرده‌اند. هم با بازاریابی مجدد گوگل و هم با هدف گذاری مجدد فیس بوک، می توانید به طور موثر مشتریان فعلی را به منظور حفظ آنها و ایجاد وفاداری مشتریان هدف قرار دهید.
هنگامی که مشتری در مرحله محرک به محصول خاصی علاقه مند می شود، به ZMOT می رود و در آنجا در مورد محصول تحقیق می کند در حالی که در معرض تبلیغات بازاریابی مجدد شما قرار می گیرد و شرکت یا برند شما را به آنها یادآوری می کند. این نوع تبلیغات بازاریابی مجدد واقعاً می تواند بر تصمیم خرید مشتری تأثیر بگذارد.
بهترین راه برای استفاده از بازاریابی مجدد، استفاده از تبلیغات بازاریابی مجدد پویا است. می توانید این کار را با آپلود فید داده بهینه شده خود در Google Merchant Center یا Facebook (در مورد هدف قرار دادن مجدد فیس بوک) انجام دهید. شما یک الگوی تبلیغاتی ایجاد می‌کنید و سیستم به‌طور خودکار از اطلاعات محصول و تصاویر موجود در فید برای محصولات یا خدماتی که تبلیغ می‌کنید استفاده می‌کند. از طرف کاربران، تبلیغات با توجه به اینکه کدام یک از محصولات یا خدمات شما را قبلا به صورت آنلاین نگاه کرده اند تغییر می کند.

6. منابع ZMOT خود را پیدا کنید و همیشه قابل مشاهده باشید

بخش بزرگی از موفقیت در جذب مشتری در ZMOT این است که محتوای مفید شما در مکان مناسب در زمان مناسب قابل مشاهده است. شما باید در تمام لحظاتی که مشتریانتان بیشتر به شما نیاز دارند، حضور داشته باشید.
با استفاده از طیف وسیعی از راه‌حل‌های دیجیتال، می‌توانید بررسی کنید که آیا در رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند قابل مشاهده هستید، چند نفر محصولات شما را به صورت آنلاین جستجو می‌کنند، هر چند وقت یک‌بار محصول شما را انتخاب می‌کنند و چند بار رقیب شما ظاهر می‌شود اما شما این کار را نمی‌کنید.
ترافیک خود را متنوع کنید
اطمینان حاصل کنید که ترافیک را از منابع مختلف دریافت می کنید (جستجوی ارگانیک، جستجوی پولی، ایمیل، بازاریابی وابسته، ارجاع و…)
محصولات خود را در سایت های مقایسه معرفی کنید
خدمات مقایسه آنلاین به مکان های واقعاً محبوبی برای انجام تحقیقات محصول تبدیل شده اند. بنابراین، ارسال خوراک محصول خود به چنین سایت مقایسه ای، به عنوان مثال. جستجو قیمت (جایی که حتی می توانید برای به دست آوردن دید بیشتر تبلیغ کنید) می تواند بسیار سودمند باشد.
سایت های مقایسه برای مشتریانی هستند که از قبل محصول شما را می شناسند و می خواهند قیمت و ویژگی های آن را با محصولات رقبای شما مقایسه کنند، اما همچنین مکان خوبی برای معرفی کسب و کار شما به مشتریان جدید هستند. اگر محصول شما بهترین ارزش را برای پول در چنین سایتی ارائه دهد، می توانید قلب مشتریان را در ZMOT به دست آورید.

نمونه هایی از منابع ZMOT:
جستجوی ارگانیک
دهان به دهان
خدمات مقایسه آنلاین
تبلیغات آنلاین
بررسی وب سایت ها، به عنوان مثال خلبان اعتماد
و …

What does ZMOT mean

7. یک وب سایت خوب و سازگار با موبایل داشته باشید

وقتی مشتریان شما در حین تحقیق درباره محصولات با وب سایت شما برخورد می کنند، اساساً این سؤال را می پرسند: “آیا باید در این وب سایت بمانم یا باید ترک کنم؟” ایجاد یک سایت حرفه ای (فروشگاه اینترنتی) که تجربه خوبی را ارائه می دهد و ارزش شما را به وضوح برای تأثیرگذاری بر بازدیدکنندگان در ZMOT به شما منتقل می کند، مهم است. به عبارت دیگر، بهینه سازی صفحات فرود برای موفقیت در ZMOT ضروری است.
مهم!
شما باید یک تجربه کاربری خوب در همه دستگاه ها ارائه دهید. در دنیای امروز، افراد می توانند در مرحله ZMOT بین دستگاه های مختلف رفت و آمد کنند. بنابراین بسیار مهم است که وب سایت شما همان تجربه عالی را ارائه دهد، چه خریداران در حال انجام تحقیق بر روی رایانه، تلفن هوشمند یا تبلت باشند.

نتیجه

اولین قدم برای یک کسب‌وکار برای استفاده مناسب از فرصت‌های بازاریابی و رقابت‌پذیری در این زمان‌ها، شناخت و پذیرش این است که سفر خرید به‌طور دائم تغییر کرده است.
گاهی اوقات برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق، شروع از صفر است. در موارد دیگر، شما فقط باید چند پیشرفت کوچکتر یا بزرگتر در روند فروش خود ایجاد کنید.
مهم نیست که تجارت شما چقدر توسعه یافته است، تطبیق با مدل های جدید خرید و به طور کلی با عصر اینترنت دقیقاً همان کاری است که باید انجام دهید تا برند یا تجارت شما در سال 2021 و بعد از آن رقابتی بماند.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز به شما در تمام مراحل کسب و کارتان کمک خواهیم کرد تا بهترین روش را انتخاب کنید.

منبع

datafeedwatch

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

460 کلمه جادویی در تولید محتوا +PDF

آنچه در این پست میخوانید این جزوه آموزشی شامل 460 کلمه در دسته بندی های زیر است : این جزوه…

بیشتر بخوانید
10 Best FREE Image Optimization Tools for Image Compression

10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی

آنچه در این پست میخوانید بهینه سازی تصویر چیست؟10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر1. TinyPNGویژگی های کلیدی TinyPNG:2. Optimizillaویژگی های…

بیشتر بخوانید
SMS Marketing: 10X your eCommerce sales with SMS

بازاریابی پیامکی: فروش آنلاین خود را با پیامک 10 برابر کنید (2024)

آنچه در این پست میخوانید بازاریابی پیامکی چیست؟ظهور بازاریابی پیامکی در فضای آنلاینچرا بازاریابی پیامکی موثر است؟تعامل افزایش یافته با…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.