Link juice چیست - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

Link juice چیست

What is Link Juice

Link juice چیست

یک زبان عامیانه است که برای توصیف و اندازه گیری میزان قدرتی که یک بک لینک به سایت دیگری منتقل می کند و در نتیجه آن را تقویت می کند استفاده می شود.
اگر وب‌سایتی با پیوند (DoFollow) به سایت دیگری ارجاع دهد، ویژگی‌های مثبت آن را تا حدی منتقل می‌کند (به عنوان مثال رتبه صفحه، رتبه TrustRank) و بنابراین از نظر موتور جستجو توصیه می‌شود. هر چه حجم پیوند بیشتر از یک لینک به یک سایت لینک شده سرازیر شود، این توصیه تاکید بیشتری دارد.

Link juice لینک داخلی و خارجی

Link juice خارجی قدرت پیوندی است که از دامنه دیگری منتقل می شود.
Internal link juice قدرت لینک دهی است که از طریق لینک سازی داخلی به سایر صفحات فرعی داخلی منتقل می شود.
در اینجا مهم است که به تعداد لینک های داخلی یک سایت توجه کنید. هرچه تعداد پیوندها بیشتر باشد، Link juice کمتری در هر پیوند ارسال می شود. با توزیع هدفمند Link juice ، صفحاتی که برای اپراتور وب سایت مهم هستند را می توان تقویت کرد (مثلاً صفحات دسته بندی).

Link juice به عنوان یک عامل تاثیرگذار در سئو

در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نمایه بک لینک و TrustRank از مهمترین فاکتورهای مربوط به لینک جویس هستند، زیرا میزان Link juice برای پروفایل لینک یک سایت مهم است:
هرچه سایت‌های لینک‌دهنده از نظر TrustRank قوی‌تر باشند، Link juice بیشتری از آن‌ها به سایت‌هایی که به آن‌ها لینک می‌دهند سرازیر می‌شود. به طور کلی لینک های متعدد (DoFollow، NoFollow) از یک سایت به سایت های مختلف دیگر می روند.
اینگونه شما پروفایل لینک خود را تجزیه و تحلیل می کنید.
لینک های دریافتی (نمایه بک لینک) و Link juice که وب سایت شما ارسال می کند همیشه باید تحت نظارت باشد. برنامه ریزی مد نظر و بلندمدت ساختار بک لینک هم از نظر کمیت بک لینک ها و هم کیفیت آنها می تواند مزایای عمده ای در موقعیت یابی در نتایج جستجوی گوگل داشته باشد.
می‌توانید ساختار پیوند را با راه‌حل‌های نرم‌افزار مبتنی بر داده‌ها مانند Searchmetrics Suite تجزیه و تحلیل کنید. در سمت نمای کلی، می توان چنین خلاصه ای از تمام ویژگی های مهم ساختار نمایه بک لینک به دست آورد. در اینجا نه تنها می‌توانید بیاموزید که کدام پیوندها به یک سایت می‌آیند و کدامیک از آن خارج می‌شوند، بلکه می‌توانید نحوه ارتباط بین پیوندها با ویژگی‌های «DoFollow» و «NoFollow» را نیز یاد بگیرید. با تصویر گرافیکی تغییرات در ساختار بک لینک موفقیت و شکست اقداماتی که تغییر در پروفایل بک لینک می تواند به همراه داشته باشد نیز قابل مشاهده است.

توزیع Link juice بر اساس یک اصل ساده انجام می شود: Link juice به درستی و منصفانه تقسیم می شود: هر سایت به اندازه بقیه یا به همان اندازه کم می شود. سهمی که یک سایت لینک شده از Link juice سایت لینک دهنده دریافت می کند با تعداد کلی سایت های لینک شده نسبت معکوس دارد، هر چه تعداد سایت ها در مجموع لینک شوند، برای هر یک از آنها Link juice کمتری جریان می یابد.
اصل Link juice به طور کلی با فرض دادن و گرفتن کار می کند، زیرا مقدار Link juice که یک سایت می تواند به خود منتقل کند با مقدار آب پیوندی که از خود سایت های دیگر دریافت می کند افزایش می یابد.
برای تجزیه و تحلیل و بهینه سازی ساختار لینک داخلی و مزایای مرتبط، Searchmetrics Link Optimization وجود دارد. در اینجا پیوندهای شکسته، آن Link juice زائد، بهتر قابل پاکسازی هستند. پتانسیل بهینه سازی شناخته شده است و با توزیع لینک کارآمدتر بهتر می توان از آن استفاده کرد.

What is Link Juice

چگونه از جریان Link juice در مکان مناسب اطمینان می دهید؟

استفاده عمدی از ویژگی‌های «DoFollow» و «NoFollow» برای مجسمه‌سازی پیوند (همچنین به عنوان مجسمه‌سازی PageRank شناخته می‌شود)، یعنی کنترل عمدی جریان Link juice ممکن بود. در حالی که کل Link juice به سایت های مهم منتقل می شد، جریان را می توان به سادگی برای سایت های کمتر مهم متوقف کرد. در سال 2009، گوگل تفسیر ویژگی “NoFollow” را به گونه ای تغییر داد که دیگر امکان ایجاد رتبه بندی صفحه وجود نداشت. به همین دلیل است که اطمینان از ساختار معقول پروفایل بک لینک مهم است. با کمک لینک های داخلی می توان به عنوان مثال، جویس را در بین سایت ها توزیع کرد تا بر سایت های مهم تاکید شود.

به روز رسانی پنگوئن – قاتل Link juice

به عنوان اقدامی علیه وب هرزنامه، در آوریل 2012 گوگل به روز رسانی پنگوئن را منتشر کرد که در آن زمان به عنوان “به روز رسانی وب اسپم” یا “به روز رسانی بد SEO” نیز شناخته می شد. هدف این سری از به روز رسانی های گوگل حذف سایت های رتبه بندی ناعادلانه از نتایج جستجو بود. کسانی که به عنوان مثال با پر کردن کلمات کلیدی، طرح های پیوند یا پنهان کاری درگیر هرزنامه می شوند، می توانند انتظار داشته باشند که دامنه آنها مجازات شود.
گوگل با دستورالعمل‌های وب‌مستر خود، قوانین واضحی را تعیین می‌کند که مدیران وب‌سایت‌ها باید برای اجتناب از اقدامات و مجازات‌های هرزنامه رعایت کنند. این شامل پیوندهایی است که غیرطبیعی به نظر می رسند، به عنوان مثال. که توسط عوامل زیر ایجاد شده اند:

پر کردن کلمات کلیدی: چگالی کلمه کلیدی که به دلیل بهینه سازی بیش از حد یک کلمه کلیدی بسیار زیاد است

خرید لینک، تبادل لینک: غیر طبیعی است زیرا هیچ توصیه لینکی توسط کاربر وجود ندارد

پیوند/تست لنگر: انباشت غیرطبیعی کلمات کلیدی مرتبط (کلمات کلیدی پول)

رشد سریع پروفایل لینک: رشد غیرطبیعی لینک در سایت هایی که کمترین لینک را دریافت کرده اند و به طور ناگهانی افزایش لینک را نشان می دهند.

Cloaking: به بازدیدکنندگان و خزنده های موتورهای جستجو نسخه های مختلف سایت نشان داده می شود

ارتباط موضوع: پیوندهایی از سایت‌های بی‌ربط (مثلاً پیوندی با موضوع «بیمه خودرو» در وب‌سایتی با موضوع «مد کودکان» غیرطبیعی تلقی می‌شود)

محیط پیوند منفی: به عنوان مثال. پیوندهایی با موضوع شرط بندی، پوکر و غیره

بک لینک های ضعیف: پیوندهایی از دامنه های مجازات شده و مزارع پیوند، لینک های پاورقی، هرزنامه های نظرات، هرزنامه های وبلاگ، فهرست های وب و غیره.

با معرفی به روز رسانی پنگوئن 1.0 و تنظیمات بعدی تا پنگوئن 4.0 در پاییز 2016، Link juice نسبی شده است. لینک هایی که قبل از آپدیت به عنوان یک توصیه لینک واقعی در نظر گرفته می شدند و در لینک juice ارسال می شدند، بی ارزش شدند و حتی به آنها ارزش منفی داده شد. در آلمان حدود 3 درصد از تمام پرس و جوهای جستجو، به ویژه در صفحه اول گوگل، در ناحیه قابل مشاهده به روز رسانی تحت تأثیر قرار گرفتند. از آنجا که آنچه قبلاً هنوز آب پیوند مثبت بود، منبع اصلی خطر برای وب سایت ها شد، به این معنی که مدیر وب سایت باید با از بین بردن پیوند از شر این پیوندهای خطرناک خلاص می شد. بنابراین، امروزه حفظ یک پروفایل پیوند تمیز و طبیعی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

منبع: conductor

تهیه شده در آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
instagram-reels

کاربرد ریلز اینستاگرام در کسب‌ و‌ کار

آنچه در این پست میخوانید مزایای استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب‌و‌کارریلز باعث افزایش دسترسی و تعامل می‌شودریلز اینستاگرام را…

بیشتر بخوانید

460 کلمه جادویی در تولید محتوا +PDF

آنچه در این پست میخوانید این جزوه آموزشی شامل 460 کلمه در دسته بندی های زیر است : این جزوه…

بیشتر بخوانید
10 Best FREE Image Optimization Tools for Image Compression

10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی

آنچه در این پست میخوانید بهینه سازی تصویر چیست؟10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر1. TinyPNGویژگی های کلیدی TinyPNG:2. Optimizillaویژگی های…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.