SGE گوگل چیست؟ - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

SGE گوگل چیست؟

What is Google SGE

اگر می خواهید یک دیجیتال مارکتر را عصبانی کنید؟ به آنها بگویید تغییرات بزرگی در صفحات جستجوی گوگل در راه است. بنابراین ممکن است از زمانی که گوگل اخیراً اعلام کرده است که تجربه جدید جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی (SGE) قرار است SERP ها را متزلزل کند.
احتمالاً سؤالات زیادی می‌پرسید: آیا پاسخ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی، کلیک‌های سایت را کاهش می‌دهند؟ عملکرد تبلیغات جستجو در صفحات SGE چگونه خواهد بود؟
ما هنوز همه پاسخ ها را نداریم؛ SGE یک آزمایش انتخابی خواهد بود که در طول زمان تکامل می یابد. اما می‌توانیم جزئیات مهمی را از آنچه گوگل قبلاً به ما گفته است، به دست آوریم. خبر خوب این است که بزرگ‌ترین موتور جستجوی جهان می‌گوید که همچنان بر هدایت ترافیک به وب‌سایت‌ها و حفظ تبلیغات جستجو به عنوان «بخش بومی SGE» متمرکز هستند.

SGE چیست؟

SGE یک نسخه آزمایشی از موتور جستجوی گوگل است که از هوش مصنوعی برای ایجاد پاسخ های متنی به سوالات پیچیده استفاده می کند.
سه راه وجود دارد که SGE از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه جستجو استفاده می کند:

AI snapshot: یک خلاصه منحصر به فرد برای برخی از پرس و جوهای طولانی تر ایجاد می کند

Conversational mode: با حفظ متن جستجوی اصلی، به سؤالات بعدی پاسخ می دهد

Vertical experiences: فهرستی از ویژگی ها و جزئیات بیشتر محصول را در جستجوهای تجاری ارائه می دهد
در ادامه به هر یک از این قطعات کمی عمیق تر می پردازیم.
بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه گوگل به این وعده‌ها عمل می‌کند و SGE چه معنایی برای دیجیتال مارکترها و تبلیغ‌کنندگان در کسب‌وکارهای مختلف خواهد داشت.

چه مواردی تجربه SGE را تشکیل می دهد؟

در حالی که همه این ویژگی‌ها برای کمک به افراد جهت یافتن سریع‌تر پاسخ‌های بهتر طراحی شده‌اند، آنها همچنین برای تشویق کاوش محتوای آنلاین طراحی شده‌اند.

AI snapshot

از گوگل بپرسید که پارک ملی برایس کانیون هر سال چند بازدید کننده دارد و به سرعت مقاله قابل اعتمادی را ارائه می دهد که می گوید 1.5 میلیون نفر. اکنون بپرسید که آیا برایس کنیون یا پارک ملی آرچس برای خانواده هایی با بچه های خردسال و سگ بهتر است یا خیر، و لیستی از پیوندهایی دریافت خواهید کرد که هر کدام به بخشی از سؤال شما پاسخ می دهند.
SGE از هوش مصنوعی برای ایجاد یک پاسخ منحصر به فرد به پرس و جوی چند زاویه ای شما استفاده می کند و اطلاعات را از چندین منبع به طور همزمان می گیرد. گوگل این را یک snapshot می نامد.

What is Google SGE

این snapshot برای پاسخ کوتاه به سوالات بسیار طولانی طراحی شده است، مانند “بهترین رستوران برای خانواده ای با آلرژی به بادام زمینی در نزدیکی ساختمان امپایر استیت که انتظار طولانی ندارد چیست”.
اما SGE قرار نیست به سؤال شما پاسخ دهد و شما را به سمت هدفتان بفرستد. گوگل می گوید تمرکزش بر جلب توجه به محتوای وب است. همانطور که هوش مصنوعی مولد را به جستجو وارد می کنیم، متعهد هستیم که به ارسال ترافیک ارزشمند به سایت ها در سراسر وب ادامه دهیم. ما این را نشانه‌ای امیدوارکننده برای کسب‌وکارهایی می‌دانیم که به ترافیک جستجوی پولی یا ارگانیک متکی هستند.
یکی از راه‌هایی که گوگل کلیک‌ها را در جریان قرار می‌دهد، قرار دادن سه لینک در سمت راست هر snapshot است. آنها تصاویر کوچکی برای جلب توجه بینندگان خواهند داشت.
سپس نمادی وجود دارد که گوگل آن را “پنجه خرس(bear claw)” می نامد. درست بالای سه پیوند برجسته قرار دارد. روی آن کلیک کنید و snapshotبزرگ می‌شود و محتوایی که هر جمله از snapshot را نشان می‌دهد آشکار می‌شود.

What is Google SGE

مزیت افزوده به چنین شفافیتی اعتماد است. هر جمله توسط یک منبع خارجی تایید می شود. این مهم است زیرا سایر ابزارهای هوش مصنوعی مانند Bard از نظر دقت بهترین شهرت را ندارند.مواقعی وجود دارد که SGE تصمیم می‌گیرد snapshot ارائه ندهد، برای مثال، وقتی اطلاعات کافی ندارد، یا برای سؤالات حساس در مورد امور مالی یا مراقبت‌های بهداشتی (YMYL—موضوعات پول شما، زندگی شما)، شما تصویری را مشاهده نمی‌کنید.
نتیجه نهایی: SGE یک تجربه جستجوی متفاوت است. و تغییر SERP می تواند منجر به نوساناتی در نتایج پولی و ارگانیک شود و بر رتبه بندی، ترافیک و هزینه های تبلیغات شما تأثیر بگذارد.

Conversational mode

جستجوهای گوگل همیشه بعد از اولین پرس و جو به پایان نمی رسد. حالت مکالمه SGE برای پاسخ به سؤالات بعدی و در عین حال حفظ زمینه جستجو طراحی شده است.
با ضربه زدن روی « ask a follow-up» یا یکی از مراحل بعدی پیشنهادی در زیر snapshot، حالت مکالمه(conversational mode) را درگیر می‌کنید.
نتیجه نهایی: این واقعیت که لینک های محصول در میانه جستجوهای محاوره ای ظاهر شد، فرصت بزرگی را برای مشاغل نشان می دهد. اگر بتوانید محتوای خود را برای نمایش این نوع جستجوها بهینه کنید، به طور بالقوه می توانید ترافیک واجد شرایط بیشتری دریافت کنید. پس چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ بری شوارتز در سایت موتور جستجو می نویسد: در حال حاضر، گوگل «منابع آنلاین با کیفیت بالا» را در اولویت قرار داده است. او می نویسد: «گوگل از بسیاری از سیگنال هایی که گوگل برای چندین دهه برای درک کیفیت اطلاعات در اختیار داشته است استفاده می کند. این نشان دهنده اهمیت ایجاد محتوایی است که با E-EAT هماهنگ باشد و اعتبار سایت شما را ایجاد کند. »
در بخش ADS، باید تنظیماتی را برای این جستجوهای مکالمه بیشتر انجام دهید. مارک ایروین، مدیر رسانه‌های ADS در SearchLab گفت: «این جستجوهای منحصر به فرد طولانی مدت طبیعتاً باعث می‌شود که از کلمات کلیدی تطبیق عبارات و منطبق‌های گسترده‌تر در حساب شما برای دریافت این جستجوهای جدید استفاده کنید.
علاوه بر این، در جستجوی بسیار طولانی نیاز به نظارت منظم عبارات جستجوی شما و افزودن کلمات کلیدی منفی جدید را افزایش می‌دهد، زیرا این عبارات طولانی مدت که کمتر جستجو شده‌اند احتمالاً در چند سال آینده منفجر می‌شوند.

Vertical experiences

SGE همچنین در حال تغییر شکل جستجوهای عمودی مانند خرید و یافتن مشاغل محلی است، به خصوص زمانی که این جستجوها دارای زوایای متعددی با آنها هستند. اینجاست که مواردی برای کسب و کارهایی که به صورت آنلاین تبلیغ می کنند و می فروشند بسیار جالب می شود.
در اینجا یک مثال است. شما تصمیم گرفتید استفاده از ماشین را رها کنید و با دوچرخه به محل کار بروید. شما برای رفت و آمد پنج مایلی و تپه ای خود به یک دوچرخه نیاز دارید. SGE این پارامترها را درک می کند، 38 میلیون محصول را در نمودار خرید گوگل جستجو می کند و این نتیجه را ارائه می دهد.

What is Google SGE

درست مانند جستجوی تعطیلات، SGE یک خلاصه اطلاعاتی ایجاد می کند. این بار، فهرستی از جنبه هایی است که باید برای دوچرخه جدید خود در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید جستجو را برای یافتن دوچرخه‌های قرمز رنگی که مناسب آن است، اصلاح کنید، سوال بعدی را بپرسید.
از آنجایی که این جستجو به وضوح تجاری است، SGE لیستی از محصولات بالقوه را تهیه می کند. هر گزینه شامل توضیحات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی به همراه نظرات، قیمت ها و یک تصویر کوچک است. روی یکی ضربه بزنید و یک تصویر بزرگتر به همراه فروشگاه‌هایی که آن دوچرخه را می‌فروشند، قیمت‌های آن‌ها و سایر اطلاعات مفید مانند موجود بودن آن را می‌بینید.
نتیجه نهایی: پیشنهادات خرید برای Google چیز جدیدی نیست. اما نحوه اتصال آنها به عکس فوری هوش مصنوعی جالب خواهد بود.
مارک گفت: «گوگل برای خرده فروشان کاملاً روشن کرده است که عملکرد حداکثر و فیدهای خرید نقش فعالی در این تجربه جستجوی جدید دارند. اما سایر تبلیغ‌کنندگان باهوش هستند که با استفاده از پسوندهای تصویری با تبلیغات خود زودتر برای جستجوهای بصری بیشتر آماده شوند.
SGE برای مشاغل چه معنایی دارد؟
گوگل در بیانیه خود در مورد SGE گفت: “ما تجربه تبلیغات را با یادگیری بیشتر آزمایش و تکامل خواهیم داد.” بنابراین به احتمال زیاد تغییرات بیشتری در راه است.
در حال حاضر، در اینجا برخی از پیامدهای SGE برای مشاغل آورده شده است.

 

What is Google SGE

مکانی جدید برای نمایش تبلیغات…
تنها چیزی که گوگل در مورد مکان تبلیغات در نتایج SGE می گوید این است که “تبلیغات همچنان در جایگاه های تبلیغاتی اختصاصی در سراسر صفحه ظاهر می شوند.” ما به یک نتیجه پرس و جو تجاری نگاهی می اندازیم. بر روی آن، تبلیغات در بالای صفحه، جلوتر از AI snapshotقرار دارند.

از دست دادن ترافیک ارگانیک

این امکان وجود دارد که رابط جدید با اولویت دادن به پاسخ های تولید شده توسط هوش مصنوعی، ترافیک ارگانیک را کاهش دهد. Snapshotهوش مصنوعی بیشتر صفحه موبایل را پر می کند و کاربران را مجبور می کند تا برای دیدن 10 پیوند آبی آشنا حرکت کنند.
پیوندهای منبع ممکن است به افزایش ترافیک کمک کنند، اما ما نمی دانیم که آنها چند کلیک خواهند داشت. و هنوز جزئیاتی در مورد نحوه رتبه بندی این ویژگی های جدید وجود ندارد.

بعلاوه، از آنجایی که گوگل قصد دارد SGE را وادار کند تا “بررسی سنگین” را برای جستجوگران انجام دهد، این ترس وجود دارد که جستجوگران به جای کلیک کردن بر روی وب سایت های منبع، به نتایجی که از چندین منبع استخراج شده و به طور مرتب توسط Google بسته بندی شده اند، تکیه کنند.

ترافیک واجد شرایط هوش مصنوعی

از سوی دیگر، ما پتانسیل نرخ تبدیل بالاتری را برای سئو و ترافیک adsمی بینیم. اگر یک خریدار بتواند قبل از کلیک کردن، جستجوی خود را بیاموزد و اصلاح کند، احتمالاً تا زمانی که به سایت شما برسد، خریدار با هدف بالاتری خواهد بود. در این مورد، SGE مانند یک ربات فروش عمل می کند که به خریداران قبل از بازدید از فروشگاه کمک می کند تا واجد شرایط شوند.
گوگل می گوید که آنها بر نحوه تاثیر SGE بر ترافیک تبلیغات نظارت خواهند کرد و در صورت نیاز تکامل خواهند یافت. از آنجایی که 80 درصد از درآمد آلفابت از تبلیغات جستجو به دست می آید، این یک شرط عادلانه است که مطمئن شوند تبلیغ کنندگان موفق هستند.

برای آماده شدن SGE چه کاری می توانید انجام دهید؟

در حال حاضر، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در Search Labs ثبت نام کنید و در لیست انتظار SGE شرکت کنید. سپس، اگر تغییر چشمگیری در نتایج یک کمپین مشاهده کردید، حداقل می توانید ببینید که آیا این کلمه کلیدی است که درمان SGE را دریافت می کند یا خیر. و البته با وبلاگ و خبرنامه prantezco همراه باشید. همانطور که Google SGE را توسعه می‌دهد، مطمئن می‌شویم که به‌روز هستید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

460 کلمه جادویی در تولید محتوا +PDF

آنچه در این پست میخوانید این جزوه آموزشی شامل 460 کلمه در دسته بندی های زیر است : این جزوه…

بیشتر بخوانید
10 Best FREE Image Optimization Tools for Image Compression

10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی

آنچه در این پست میخوانید بهینه سازی تصویر چیست؟10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر1. TinyPNGویژگی های کلیدی TinyPNG:2. Optimizillaویژگی های…

بیشتر بخوانید
SMS Marketing: 10X your eCommerce sales with SMS

بازاریابی پیامکی: فروش آنلاین خود را با پیامک 10 برابر کنید (2024)

آنچه در این پست میخوانید بازاریابی پیامکی چیست؟ظهور بازاریابی پیامکی در فضای آنلاینچرا بازاریابی پیامکی موثر است؟تعامل افزایش یافته با…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.