تحقیق کلمه کلیدی | Keyword Research - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

تحقیق کلمه کلیدی | Keyword Research

Keyword Research

اکنون که یاد گرفتید چگونه در نتایج جستجو ظاهر شوید، بیایید تعیین کنیم که کدام کلمات کلیدی استراتژیک را در محتوای وب سایت خود هدف قرار دهید و چگونه آن محتوا را برای رضایت کاربران و موتورهای جستجو ایجاد کنید.
قدرت تحقیق کلمات کلیدی در درک بهتر بازار هدف و نحوه جستجوی آنها برای محتوا، خدمات یا محصولات شما نهفته است.

تحقیق کلمات کلیدی داده های جستجوی خاصی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به شما در پاسخ به سوالاتی مانند:

مردم به دنبال چه هستند؟

چند نفر به دنبال آن هستند؟

آنها این اطلاعات را در چه قالبی می خواهند؟

در این مطلب، ابزارها و استراتژی‌هایی برای کشف آن اطلاعات و همچنین تاکتیک‌هایی یاد می‌گیرید که به شما کمک می‌کند تا محتوای باکیفیت بسازید. هنگامی که متوجه شدید که مخاطبان هدف شما چگونه محتوای شما را جستجو می کنند، شروع به کشف دنیای کاملاً جدیدی از سئو استراتژیک می کنید!

قبل از تحقیق کلمات کلیدی، سوالاتی بپرسید

قبل از اینکه بتوانید از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو به رشد یک کسب و کار کمک کنید، ابتدا باید بدانید که کار کارفرما چی هست، مشتریانشان چه کسانی هستند و اهداف آنها چیست.
این جایی است که اغلب نادیده گرفته می شود. بسیاری از افراد این مرحله مهم برنامه ریزی را دور می زنند زیرا تحقیق کلمات کلیدی زمان می برد، و چرا زمانی را صرف می کنید که از قبل می دانید برای چه چیزی می خواهید رتبه بگیرید؟
پاسخ این است که آنچه شما می خواهید برای آن رتبه بندی کنید و آنچه مخاطبان شما واقعاً می خواهند اغلب دو چیز کاملاً متفاوت هستند. تمرکز بر روی مخاطبان و سپس استفاده از داده های کلیدواژه برای تقویت این درک، کمپین های بسیار موفق تری را نسبت به تمرکز بر کلمات کلیدی دلخواه ایجاد می کند.
دراین مثال Frankie & Jo’s (یک بستنی وگان و بدون گلوتن مستقر در سیاتل) در مورد SEO شنیده است و می خواهد به بهبود نحوه و تعداد دفعات نمایش آنها در نتایج جستجوی ارگانیک کمک کند. برای کمک به آنها، ابتدا باید کمی بیشتر در مورد مشتریان آنها بدانید. برای انجام این کار، ممکن است سوالاتی مانند:
مردم به دنبال چه نوع بستنی، دسر، تنقلات و … هستند؟
چه کسی این عبارات را جستجو می کند؟
چه زمانی مردم به دنبال بستنی، تنقلات، دسر و غیره هستند؟
آیا روند فصلی در طول سال وجود دارد؟
مردم چگونه به دنبال بستنی هستند؟
از چه کلماتی استفاده می کنند؟
چه سوالاتی می پرسند؟
آیا جستجوهای بیشتری در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود؟
چرا مردم به دنبال بستنی هستند؟
آیا افراد به طور خاص به دنبال بستنی بهداشتی هستند یا فقط به دنبال رفع شیرینی هستند؟
مشتریان بالقوه کجا هستند – محلی، ملی یا بین المللی؟
و در نهایت، در اینجا راه حل است چگونه می توانید به ارائه بهترین محتوا در مورد بستنی کمک کنید تا یک جامعه را پرورش دهید و آنچه را که همه آن مردم در جستجوی آن هستند برآورده کنید؟ پرسیدن این سوالات یک مرحله برنامه ریزی مهم است که به تحقیق در مورد کلمات کلیدی شما کمک می کند و به شما در تولید محتوای بهتر کمک می کند.
مردم به دنبال چه عباراتی هستند؟
ممکن است راهی برای توصیف کاری که انجام می دهید داشته باشید، اما مخاطبان شما چگونه محصول، خدمات یا اطلاعاتی را که ارائه می دهید جستجو می کنند؟ پاسخ به این سوال اولین گام مهم در فرآیند تحقیق کلمات کلیدی است.

کشف کلمات کلیدی

احتمالاً چند کلمه کلیدی در ذهن دارید که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید. اینها مواردی مانند محصولات، خدمات یا موضوعات دیگری هستند که وب سایت شما به آنها اشاره می کند و کلیدواژه های اصلی برای تحقیق شما هستند، پس از اینجا شروع کنید! برای کشف میانگین حجم جستجوی ماهانه و کلمات کلیدی مشابه، می‌توانید آن کلمات کلیدی را در ابزار تحقیق کلمات کلیدی وارد کنید. در بخش بعدی با عمق بیشتری به حجم جستجو خواهیم پرداخت، اما در مرحله کشف، می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید کدام گونه از کلمات کلیدی شما در بین جستجوگران محبوب‌تر است.
هنگامی که کلمات کلیدی اولیه خود را در ابزار تحقیق کلمات کلیدی وارد کردید، شروع به کشف سایر کلمات کلیدی، سوالات متداول و موضوعاتی برای محتوای خود خواهید کرد که در غیر این صورت ممکن است آنها را از دست داده باشید.

بیایید از مثال یک گل فروشی که در مراسم عروسی تخصص دارد استفاده کنیم.
با تایپ “عروسی” و “گل فروشی” در یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی، ممکن است عبارات مرتبط بسیار مرتبط و جستجو شده را پیدا کنید، مانند:
دسته گل عروسی
گل عروس
گل فروشی عروسی
در فرآیند کشف کلمات کلیدی مرتبط برای محتوای خود، احتمالاً متوجه خواهید شد که حجم جستجوی آن کلمات کلیدی بسیار متفاوت است. در حالی که شما قطعاً می خواهید عباراتی را هدف قرار دهید که مخاطبان شما در جستجوی آن هستند، در برخی موارد، ممکن است هدف قرار دادن عباراتی با حجم جستجوی کمتر سودمندتر باشد زیرا آنها به مراتب کمتر رقابتی هستند.
از آنجایی که کلمات کلیدی با رقابت بالا و کم می توانند برای وب سایت شما مفید باشند، یادگیری بیشتر در مورد حجم جستجو می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید و کلمات کلیدی را انتخاب کنید که بیشترین مزیت استراتژیک را به وب سایت شما می دهند.
هر چند وقت یکبار آن عبارات جستجو می شوند؟

بررسی حجم جستجو

هر چه حجم جستجو برای یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی خاص بیشتر باشد، معمولاً برای دستیابی به رتبه های بالاتر به کار بیشتری نیاز است. این اغلب به عنوان مشکل کلمه کلیدی نامیده می شود و گاهی اوقات ویژگی های SERP را در خود جای می دهد. به عنوان مثال، اگر بسیاری از ویژگی های SERP صفحه نتیجه یک کلمه کلیدی را مسدود کنند، مشکل افزایش می یابد. برندهای بزرگ اغلب 10 نتیجه برتر را برای کلمات کلیدی با حجم بالا به دست می‌آورند، بنابراین اگر به تازگی در وب شروع کرده‌اید و همان کلمات کلیدی را دنبال می‌کنید، نبرد سخت برای رتبه‌بندی می‌تواند سال‌ها تلاش کند.
به طور معمول، هرچه حجم جستجو بیشتر باشد، رقابت و تلاش بیشتری برای دستیابی به موفقیت رتبه بندی ارگانیک لازم است. با این حال، خیلی پایین بروید و این خطر را دارید که هیچ جستجوگری را به سایت خود جذب نکنید. در بسیاری از موارد، هدف قرار دادن عبارات جستجوی رقابتی بسیار خاص و پایین‌تر ممکن است سودمندتر باشد. در سئو به آن کلمات کلیدی دم بلند می گوییم.

کلمات دم بلند یا Long Tail

عالی می شد اگر برای کلمه کلیدی “کفش” رتبه شماره 1 را کسب کنیم؟

برخورد با کلمات کلیدی که 50000 جستجو در ماه یا حتی 5000 جستجو در ماه دارند فوق العاده است، اما در واقعیت، این عبارات جستجوی محبوب تنها کسری از تمام جستجوهای انجام شده در وب را تشکیل می دهند. در واقع، کلمات کلیدی با حجم جستجوی بسیار بالا حتی ممکن است نشان دهنده قصد مبهم باشند، که اگر این عبارات را هدف قرار دهید، می تواند شما را در معرض خطر جذب بازدیدکنندگان به سایت خود قرار دهد که اهداف آنها با محتوای ارائه شده صفحه شما مطابقت ندارد.

دریافت استراتژیک با حجم جستجو

کنون که عبارات جستجوی مرتبطی را برای سایت خود و حجم جستجوی مربوطه آنها کشف کرده اید، می توانید با نگاه کردن به رقبای خود و کشف اینکه چگونه جستجوها ممکن است بر اساس فصل یا مکان متفاوت باشد، استراتژیک تر شوید.

کلمات کلیدی رقبا

احتمالاً کلمات کلیدی زیادی را جمع آوری خواهید کرد. چگونه می دانید که ابتدا با کدام یک برخورد کنید؟ این می تواند ایده خوبی باشد که کلمات کلیدی با حجم بالا را که رقبای شما در حال حاضر برای آنها رتبه بندی نمی کنند، اولویت بندی کنید. از طرف دیگر، شما همچنین می توانید ببینید که رقبای شما در حال حاضر برای کدام کلمات کلیدی از لیست شما رتبه بندی کرده اند و آنها را اولویت بندی کنید. اولی زمانی عالی است که می خواهید از فرصت های از دست رفته رقبای خود استفاده کنید، در حالی که دومی یک استراتژی تهاجمی است که شما را آماده می کند تا برای کلمات کلیدی رقابت کنید که رقبای شما در حال حاضر عملکرد خوبی برای آنها داشته اند.

کلمات کلیدی بر اساس فصل

دانستن روندهای فصلی می تواند در تنظیم استراتژی محتوا مفید باشد. برای مثال، اگر می‌دانید که «جعبه کریسمس» از اکتبر تا دسامبر در بریتانیا شروع به افزایش می‌کند، می‌توانید محتوا را از ماه‌ها قبل آماده کنید و در آن ماه‌ها به آن فشار زیادی بدهید.

کلمات کلیدی بر اساس منطقه

می‌توانید با محدود کردن تحقیقات کلیدواژه‌تان به شهرها، شهرستان‌ها یا ایالت‌های خاص در Google Keyword Planner، مکان خاصی را به صورت استراتژیک‌تری هدف‌گیری کنید، یا «علاقه بر اساس منطقه فرعی» در Google Trends را ارزیابی کنید. تحقیقات جغرافیایی خاص می تواند به ایجاد ارتباط بیشتر محتوای شما با مخاطبان هدف کمک کند. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که در تگزاس، اصطلاح ارجح برای یک کامیون بزرگ “وسیله بزرگ” است، در حالی که در نیویورک، “تریلر تراکتور” اصطلاح ترجیحی است.

کدام فرمت با هدف جستجوگر مطابقت دارد؟

در فصل 2 با ویژگی های SERP آشنا شدیم. این پس‌زمینه به ما کمک می‌کند تا بفهمیم جستجوگران چگونه می‌خواهند اطلاعات یک کلمه کلیدی خاص را مصرف کنند. فرمتی که گوگل برای نمایش نتایج جستجو انتخاب می‌کند به هدف بستگی دارد و هر پرس و جوی منحصر به فرد است. Google این اهداف را در دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت خود به‌عنوان «دانستن» (یافتن اطلاعات) «انجام دادن» (به انجام رساندن یک هدف)، «وب‌سایت» (یافتن یک وب‌سایت خاص) یا «بازدید حضوری» (بازدید از محلی) توصیف می‌کند.
در حالی که هزاران نوع جستجوی ممکن وجود دارد، بیایید نگاهی دقیق‌تر به پنج دسته اصلی هدف بیندازیم:
1. پرس و جوهای اطلاعاتی: جستجوگر به اطلاعاتی مانند نام گروه یا ارتفاع ساختمان امپایر استیت نیاز دارد.
2. جستجوهای ناوبری: جستجوگر می خواهد به مکان خاصی در اینترنت، مانند فیس بوک یا صفحه اصلی NFL برود.
3. پرس و جوهای معاملاتی: جستجوگر می خواهد کاری انجام دهد، مانند خرید بلیط هواپیما یا گوش دادن به آهنگ.
4. بررسی تجاری: جستجوگر می خواهد محصولات را با هم مقایسه کند و بهترین را برای نیازهای خاص خود بیابد.
5. پرس و جوهای محلی: جستجوگر می خواهد چیزی را به صورت محلی پیدا کند، مانند کافی شاپ، پزشک، یا محل برگزاری موسیقی در نزدیکی.
یک گام مهم در فرآیند تحقیق کلمات کلیدی، بررسی چشم انداز SERP برای کلمه کلیدی مورد نظر شما است تا بتوانید معیار بهتری از قصد جستجوگر داشته باشید. اگر می خواهید بدانید که مخاطب هدف شما چه نوع محتوایی را می خواهد، به SERP ها نگاه کنید!
گوگل رفتار تریلیون‌ها جستجو را از نزدیک ارزیابی کرده است تا مطلوب‌ترین محتوا را برای هر جستجوی کلمه کلیدی خاص ارائه کند.
به عنوان مثال، جستجوی “dresses” را در نظر بگیرید:
با چرخ و فلک خرید، می‌توانید استنباط کنید که Google مشخص کرده است که بسیاری از افرادی که «لباس‌ها» را جستجو می‌کنند، می‌خواهند لباس آنلاین خرید کنند.
همچنین یک ویژگی بسته محلی برای این کلمه کلیدی وجود دارد که نشان دهنده تمایل Google برای کمک به جستجوگرانی است که ممکن است به دنبال فروشندگان لباس محلی باشند.
اگر پرس و جو مبهم باشد، گوگل گاهی اوقات ویژگی «refine by» را نیز در نظر می گیرد تا به جستجوگران کمک کند آنچه را که بیشتر به دنبال آن هستند مشخص کنند. با انجام این کار، موتور جستجو می تواند نتایجی را ارائه دهد که بهتر به جستجوگر کمک کند تا وظیفه خود را انجام دهد.
گوگل طیف گسترده ای از انواع نتایج را دارد که می تواند بسته به پرس و جو ارائه دهد، بنابراین اگر می خواهید یک کلمه کلیدی را هدف قرار دهید، به SERP نگاه کنید تا بفهمید چه نوع محتوایی را باید ایجاد کنید.

ابزارهایی برای تعیین ارزش یک کلمه کلیدی

یک کلمه کلیدی چقدر به وب سایت شما ورودی اضافه می کند؟ این ابزارها می توانند به شما در پاسخ به این سوال کمک کنند، بنابراین آنها می توانند به تحقیقات کلمات کلیدی شما افزوده شوند:

Moz Keyword Explorer – یک کلمه کلیدی را در Keyword Explorer وارد کنید و اطلاعاتی مانند حجم جستجوی ماهانه و ویژگی‌های SERP (مانند local packs or featured snippets) را که برای آن عبارت رتبه‌بندی می‌شوند، دریافت کنید. این ابزار داده های حجم جستجوی دقیق را با استفاده از داده های جریان کلیک زنده استخراج می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تولید داده‌های کلمه کلیدی خود، به Announcing Keyword Explorer مراجعه کنید.

Google Keyword Planner – برنامه ریز کلمات کلیدی AdWords گوگل از لحاظ تاریخی رایج ترین نقطه شروع برای جستجوی کلمات کلیدی SEO بوده است. با این حال، Keyword Planner داده‌های حجم جستجو را با جمع کردن کلمات کلیدی در کنار هم در وسعت حجم جستجو محدود می‌کند.

Google Trends – ابزار روند کلمات کلیدی گوگل برای یافتن نوسانات فصلی کلمات کلیدی عالی است. به عنوان مثال، “ایده های خنده دار لباس هالووین” در هفته های قبل از هالووین به اوج خود می رسد.

AnswerThePublic – این ابزار رایگان پرسش‌هایی را که معمولاً در مورد یک کلمه کلیدی خاص جستجو می‌شوند، پر می‌کند.

SpyFu Keyword Research Tool – برخی از داده های رقابتی کلمه کلیدی واقعاً منظم را ارائه می دهد.

منبع: moz

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
instagram-reels

کاربرد ریلز اینستاگرام در کسب‌ و‌ کار

آنچه در این پست میخوانید مزایای استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب‌و‌کارریلز باعث افزایش دسترسی و تعامل می‌شودریلز اینستاگرام را…

بیشتر بخوانید

460 کلمه جادویی در تولید محتوا +PDF

آنچه در این پست میخوانید این جزوه آموزشی شامل 460 کلمه در دسته بندی های زیر است : این جزوه…

بیشتر بخوانید
10 Best FREE Image Optimization Tools for Image Compression

10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی

آنچه در این پست میخوانید بهینه سازی تصویر چیست؟10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر1. TinyPNGویژگی های کلیدی TinyPNG:2. Optimizillaویژگی های…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.