16 فرمول CTA که مردم را وادار به کلیک کردن می کند از نیل پاتل - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

16 فرمول CTA که مردم را وادار به کلیک کردن می کند از نیل پاتل

Call-to-Action Formulas

وقتی دعوت به اقدام مناسب ایجاد می کنید، اتفاقات خوبی می افتد. من حتی می‌توانم استدلال کنم که وب‌سایت شما نمی‌تواند موفق باشد، مگر اینکه CTA عالی ایجاد کنید.

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

با این حال، CTA ایده آل همیشه به راحتی قابل فکر نیست. گاهی اوقات، شما نیاز به یک حرکت کوچک در جهت درست دارید. اگر از CTA های “اکنون کلیک کنید” که کار نمی کنند خسته شده اید، عملکرد خود را با این نکات بهبود بخشید. فرمول های مطمئن CTA.

1. آن را رایگان برای [زمان] امتحان کنید.

کلمه تلاش “TRY” یک اصطلاح نرم است. خطر کمی را به همراه دارد. به همین دلیل، می تواند بسیار موثر باشد، به ویژه برای محصولات یا برنامه های قابل دانلود. بسیاری از شرکت های SaaS یا ارائه دهندگان خدمات از این CTA استفاده می کنند. در اینجا یک مثال از T-Mobile آورده شده است:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

به مثال قدرتمند دیگری از GitHub نگاهی بیندازید:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

2. همین حالا شروع کنید.

این عبارت یک CTA ساده و کوتاه است. اگر فضای محدودی در دکمه CTA خود دارید اما چیزی را می خواهید که تأثیرگذار باشد، یک انتخاب عالی است. کاربر می تواند فرآیند ثبت نام، دانلود یا چیزی مشابه را شروع کند. مطمئن شوید که زمینه را در بقیه CTA خود تنظیم کنید تا کاربر بداند چه چیزی را شروع می کند. در اینجا یک CTA وجود دارد که از کاربران می خواهد با نرم افزار ردیابی زمان ClickTime شروع کنند:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

3. امروز محصول خود را سفارش دهید.

کلمه “امروز” شبیه کلمه “اکنون” است. به یاد داشته باشید، رضایت فوری تقریباً برای هر CTA یک جذابیت جهانی است. اگر امروز چیزی را نوید می دهید، به احتمال زیاد باعث ایجاد عمل می شود. در اینجا یک مثال عالی از Away Travel آورده شده است:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

4. بیشتر بدانید.

این CTA کلاسیک کوتاه و مستقیم است. یکی از اساسی ترین نیازهای کاربران اینترنت را برآورده می کند: تمایل به کسب اطلاعات بیشتر. اگر یک محصول اطلاعاتی یا چند منظوره داشته باشید این CTA بیشتر کار می کند. قیف مرحله ای که قبل از درخواست فروش به کاربران اطلاع می دهد. در اینجا یک مثال از اپل آورده شده است:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

5. برای یک [آزمایشی، عضویت، و غیره] رایگان ثبت نام کنید.

این به اندازه مزایای فوری وعده داده شده توسط سایر CTA ها قوی نیست، اما با این وجود یک تکنیک عالی است. قدرت CTA در همین تک است. کلمه: رایگان. برنامه مدیتیشن و خواب، Calm، دقیقاً از این CTA در سایت خود استفاده می کند:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

6. تست رایگان خود را هم اکنون شروع کنید.

این تغییر در CTA بالا کلمه “اکنون” را اضافه می کند تا صدای هیس کردن را در عمل ایجاد کند. ما می توانیم آن را در اینجا مشاهده کنیم که توسط Sparkyard، یک پلت فرم یادگیری دیجیتال استفاده می شود:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

من رویکرد «اکنون شروع کن» را ترجیح می‌دهم زیرا میل به ارضای آنی را جلب می‌کند. اگرچه مفهومی مانند “ثبت نام برای یک دوره آزمایشی رایگان” کار می کند، اما تقریباً مستقیم نیست. اگر از عبارت “ثبت نام” استفاده کنید، کاربران ممکن است انتظار یک دوره تاخیر را داشته باشند.

7. همین الان [محصول/سرویس] را برای من ارسال کنید.

به کلمه “من” توجه کنید. CTA های اول شخص از کلماتی مانند “من” استفاده می کنند. آنها قدرتمند هستند زیرا کاربر احساس ارتباط با مفهوم می کند. “در حال حاضر” این مفهوم را تقویت می کند.

8. فقط همین امروز [مزایای خدمات] را دریافت کنید.

این CTA به دلیل عبارت “فقط امروز” تأثیر می گذارد. استفاده از این عبارت احساس کمبود را تقویت می کند و ممکن است تنها موردی باشد که بازدیدکننده سایتی را که در حصار تبدیل قرار دارد تبدیل کند. همچنین، از مزایای محصول یا خدمات خود غافل نشوید. وقتی نتیجه مستقیم و مثبتی را که محصول شما می تواند داشته باشد یا مشکل دقیقی که می تواند حل کند توضیح می دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که مردم پاسخ مثبتی بدهند.

9. [سفارش یا محصول] خود را رایگان دریافت کنید.

قدرت “رایگان” به عنوان صفت در این CTA کوتاه و شیرین به طور کامل نمایش داده می شود. بدیهی است که شما باید چیزی را رایگان ارائه دهید، اما ارائه یک کتاب الکترونیکی، وبینار، آزمایشی یا مزایای دیگری که کاربران را تشویق به تبدیل می‌کند، دشوار نباشد. برای مثال، HubSpot ارزیابی‌های تکمیلی را به متخصصان بازاریابی ارائه می‌دهد. در اینجا CTA است:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

10. اکنون عضو شوید.

رایج است اما همچنان موثر است.

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

برخی از بهترین CTA ها دقیقاً همینطور هستند کوتاه، شیرین و دقیق. برای اینکه کاربر را وادار به انجام کارهای زیادی کنید، نیازی به گفتن چیزهای زیادی ندارید. در حالت ایده آل، بیشتر متقاعد کردن شما در نسخه همراه شما اتفاق افتاده است تا در دکمه CTA. با تنظیم مرحله، یک CTA دو کلمه ای ساده باید این کار را انجام دهد.

11. ببینید چگونه کار می کند.

این CTA بیشتر از یک رویکرد کشف محور استفاده می کند و می تواند بسیار موثر باشد. این اصطلاح به ترویج کنجکاوی کمک می کند و بسیاری از خطرات مربوط به CTA های مبهم تر مانند «خرید» یا «اشتراک» را کاهش می دهد. این آسان، سرگرم کننده و بدون ریسک است. این CTA برای SaaS بهترین کار را دارد. مثال زیر را بررسی کنید تا متوجه منظور من شوید:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

12. با ما صحبت کنید.

این کمی قانع کننده تر از “تماس با ما” است. می توانید نمونه ای از این را در صفحه اصلی Onclusive مشاهده کنید:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

13. مزایای استفاده از [محصول/سرویس] را تجربه کنید.

” تجربه” یک کلمه حسی است. وقتی از این اصطلاح همراه با یک مزیت عاطفی استفاده می کنید، یک CTA قدرتمند در دستان خود دارید. این یک نمونه از IMRCorp.com است. :
مطمئن شوید که مزایای بسیار مطلوبی از محصول یا خدمات ارائه می‌کنید:

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

14. تا زمانی که موجودی تمام می شود، [تخفیف] را دریافت کنید.

افزایش فوریت یک تاکتیک اثبات شده برای افزایش احتمال اقدام کاربر است. اگر بتوانید حس زمان یا عرضه کاربر را تقویت کنید محدود، تمام شده، و غیره میل و نیاز آنها به کلیک کردن بر روی تبلیغات CTA افزایش می یابد. تبلیغات چاپی از این عبارت در میلرها و روزنامه ها استفاده می کنند. این دکمه به همان اندازه یک دکمه CTA مستقل کار می کند.

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

15. امروز [محصول/سرویس] را خرید کنید و [پاداش یا مزیت افزوده] را دریافت کنید.

یک چیز رایگان را وارد کنید، و نرخ تبدیل شما مطمئناً افزایش خواهد یافت. اضافه کردن یک مزیت اضافی در بالای CTA به شما امکان می دهد انگیزه خود را افزایش دهید.

16. فقط [تعداد محصولات یا نقاط در دسترس] موجود است.

اکنون سفارش خود را نهایی کنید! محدود کردن هر چیزی بهترین راه برای افزایش قدرت بالقوه آن است. به عنوان مثال، اگر یک وبینار یا رویداد مجازی برگزار می کنید، به مخاطبان خود اطلاع دهید که ممکن است ظرفیت کافی برای همه وجود نداشته باشد.
این تکنیک تاثیر روانی دارد. وقتی در دسترس بودن را محدود می کنید، ارزش درک شده از محصول یا خدمات را افزایش می دهید.

16 Call-to-Action Formulas That Make People Want to Click

چه چیزی باعث می‌شود یک CTA کار کند؟

فرمول‌های بالا نمونه‌های خوبی از این هستند که چگونه می‌توانید تبدیل‌ها را در وب‌سایت خود به ارمغان بیاورید، اما این فرمول‌ها «همه» CTAها نیستند. در نهایت، هدف CTA جلب توجه بازدیدکنندگان سایت شما است و تعداد نامحدودی از راه‌ها برای انجام این کار وجود دارد. درک اصول کلی آنچه باعث می‌شود یک CTA کار کند، برای شما مهم است. همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید: “به یک مرد یک ماهی بدهید، یک روز به او غذا می دهید. به یک مرد ماهیگیری را بیاموزید و یک عمر به او غذا می دهید.” بسیاری از کارشناسان بازاریابی به شکل، اندازه و رنگ آن اهمیت می دهند. CTA شما اگرچه این موارد تا حدی به تبدیل‌ها کمک می‌کنند، اما به اندازه حصول اطمینان از اینکه CTA شما بازدیدکنندگان را ترغیب می‌کند مهم نیستند. هنگام ایجاد CTA خود، به این نکات کلیدی فکر کنید: چرا کاربران از سایت شما بازدید می‌کنند؟ چه مشکل خاصی دارند؟ آیا راه حلی برای حل آن ارائه می دهید؟

در حین نوشتن این فرمول را در ذهن داشته باشید: مشکل + راه حل + اقدام. ایجاد CTA های منحصر به فرد خود یک راه عالی برای جلوتر از رقبای خود و برجسته شدن در میان جمعیت است. اگر این سوالات را در نظر بگیرید و به این فرمول پایبند باشید، شرکت های دیگری در صنعت شما به عنوان استاد CTA به سراغ شما خواهند آمد!

استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد CTA

از زمان ایجاد پلتفرم هایی مانند ChatGPT، بسیاری از کارشناسان بازاریابی از هوش مصنوعی برای بهبود عملکردهای خود استفاده می کنند. بسیاری از آنها با این پلت فرم موافق هستند، اما مانند تمام فناوری های جدید منطقی است که در مراحل اولیه با دقت پیش بروید. در مورد محدودیت‌های پلتفرم‌های هوش مصنوعی هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ما نمی‌دانیم. و در حالی که آنها می‌توانند در ایجاد CTA موثر به شما کمک کنند، باید از برخی از کاستی‌ها و معایب بازاریابی هوش مصنوعی آگاه باشید. اطمینان حاصل کنید که همیشه در حال ویرایش یا تصحیح CTA هوش مصنوعی هستید. گزینه‌های بی‌پایانی برای ایجاد یک CTA فوق‌العاده قانع‌کننده وجود دارد. چگونه یک CTA مناسب را انتخاب یا ایجاد می‌کنید؟ راه حل برای یافتن CTA عالی این نیست که همه چیز را به‌طور تصادفی در این فهرست امتحان کنید. راه حل این است که CTA را به طور متوالی آزمایش کنید که به احتمال زیاد بر روی تبدیل شما تأثیر می گذارد. آنها را مشاهده کنید و شاهد افزایش نرخ تبدیل خود باشید.

منبع: hubspot

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
instagram-reels

کاربرد ریلز اینستاگرام در کسب‌ و‌ کار

آنچه در این پست میخوانید مزایای استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب‌و‌کارریلز باعث افزایش دسترسی و تعامل می‌شودریلز اینستاگرام را…

بیشتر بخوانید

460 کلمه جادویی در تولید محتوا +PDF

آنچه در این پست میخوانید این جزوه آموزشی شامل 460 کلمه در دسته بندی های زیر است : این جزوه…

بیشتر بخوانید
10 Best FREE Image Optimization Tools for Image Compression

10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی

آنچه در این پست میخوانید بهینه سازی تصویر چیست؟10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر1. TinyPNGویژگی های کلیدی TinyPNG:2. Optimizillaویژگی های…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.