راهنمای کامل برای آگاهی از برند (Brand Awareness)

Brand Awareness

تبدیل شدن یک برند یا محصول به یک نام اختصاصی تقریباً اوج آگاهی از برند است، اگرچه ممکن است با کسب و کار کوچک خود به این امر مهم دست یابید، این بدان معنا نیست که نمی توانید کارهای بیشتری برای افزایش آگاهی از برند خود انجام دهید. بنابراین در این پست، شما را برای انجام این کار مجهز می کنیم:

  • آگاهی از برند چیست و چگونه با شناخت برند مقایسه می شود.
  • اهمیت آگاهی از برند در دستیابی به اهداف بازاریابی شما.
  • استراتژی ها و نمونه های واقعی ساخت برند موفق

آگاهی از برند چیست؟

آگاهی از برند یک اصطلاح بازاریابی است که به میزان آشنایی مخاطبان هدف شما با برند شما و میزان شناخت آن اشاره دارد. به برندهایی که آگاهی از برند بالایی دارند، عموماً به عنوان «پرطرفدار»، «محبوب» یا به سادگی «محبوب» نامیده می‌شوند. ایجاد آگاهی از برند هنگام بازاریابی و تبلیغ شرکت و محصولات شما، به‌ویژه در مراحل اولیه کسب‌وکار، ارزشمند است.

آگاهی از برند ممکن است مفهومی مبهم به نظر برسد، و در حقیقت، چنین است. برای بازاریابان و صاحبان مشاغلی که دوست دارند موفقیت را با اعداد مرتب ارزیابی کنند. آگاهی از برند برای موفقیت کسب و کار و اهداف کلی بازاریابی بسیار مهم است.

چرا آگاهی از برند مهم است؟

آگاهی از برند اعتماد را تقویت می کند.

در دنیایی که مصرف کنندگان قبل از خرید به تحقیقات گسترده و نظرات دیگران تکیه می کنند، اعتماد به برند همه چیز است. هنگامی که یک مصرف کننده با نام تجاری شما پیوند برقرار می کند، به احتمال زیاد خریدهای تکراری را بدون پیش بینی اندک انجام می دهد، که سپس شکاف بین اعتماد و وفاداری را پر می کند.
آگاهی از برند، اعتماد به برند را ایجاد می کند. وقتی نام تجاری خود را به صورت ضرب المثلی قرار می دهید، مشتریان راحت تر می توانند اعتماد کنند. تلاش‌های آگاهی از برند به برند شما شخصیت و خروجی می‌دهد تا صمیمانه باشد، بازخورد دریافت کند و داستان بگوید. اینها همه راه هایی هستند که ما به عنوان انسان، با یکدیگر اعتماد ایجاد می کنیم. رابطه انسان/برند تفاوتی ندارد.

آگاهی از برند مشارکت ایجاد می کند.

وقتی سوال فوری داشتید، مطمئن هستم که آن را در گوگل جستجو کرده اید. وقتی لازم بود چند کپی تهیه کنید، حدس می زنم که آنها را زیراکس کرده اید. و وقتی برای یک پیک نیک خوب وسایل را جمع کردید، حاضرم شرط ببندم که یک کوکاکولا برای نوشیدن برداشته اید.

در اصطلاح بدون نام تجاری، Band-Aid را باید گوگل را موتور جستجو و زیراکس را دستگاه کپی نامید. اما مراجعه به خود برند جالب‌تر است، حتی اگر از محصول خاص آنها استفاده نکنیم.
این کاری است که آگاهی از برند انجام می دهد. این اقدامات و محصولات را با مارک های خاص مرتبط می کند و ناخودآگاه ما را تشویق می کند تا کلمات رایج را با اصطلاحات مارک جایگزین کنیم. و قبل از اینکه متوجه شوید، کپی یا پیک نیک بازاریابی را برای ما انجام می دهند.

آگاهی از برند ارزش ویژه برند را ایجاد می کند.

ارزش ویژه برند ارزش یک برند را توصیف می کند که با تجارب مصرف کننده و درک کلی از برند تعیین می شود. تجارب و ادراک مثبت برابر با ارزش ویژه برند مثبت است و همین امر در مورد مفاهیم منفی نیز صدق می کند.
در اینجا چند چیز ارزشمند است که از ارزش ویژه برند مثبت ناشی می شود:
قیمت های بالاتر به دلیل ارزش درک شده بالاتر
قیمت سهام بالاتر
توانایی گسترش تجارت از طریق توسعه خط محصول یا خدمات
تأثیر اجتماعی بیشتر به دلیل ارزش نام تجاری
چگونه یک برند ارزش ویژه برند را ایجاد می کند؟ با ایجاد آگاهی از برند و ترویج مداوم تجارب مثبت با نام تجاری. آگاهی از برند پایه ارزش ویژه برند است.
هنگامی که یک مصرف کننده از یک برند آگاه است، بدون کمک آن را تشخیص می دهد، آن را برای خرید جستجو می کند، شروع به ترجیح آن بر سایر مارک های مشابه می کند، و وفاداری ایجاد می کند که نه تنها خریدهای دیگر را تحریک می کند، بلکه الهام بخش توصیه هایی برای خرید است. خانواده و دوستان.
به همین دلیل است که آگاهی از برند بسیار مهم است. با مشتریان شما اعتماد ایجاد می کند، تداعی های مثبت ایجاد می کند، و ارزش ویژه نام تجاری ارزشمندی ایجاد می کند که به برند شما اجازه می دهد تا به نام خانوادگی و اصلی مصرف کننده تبدیل شود.

نحوه ایجاد آگاهی از برند

آگاهی از برند در میان مخاطبان شما و عموم مردم یک شبه اتفاق نمی‌افتد. همچنین از طریق یک تبلیغات ساده یا کمپین بازاریابی اتفاق نمی‌افتد. آگاهی از برند قوی نتیجه تلاش‌های همزمان چندگانه است که فراتر از تلاش برای جذب مشتریان پولی است. شما انتظار دارید با اجرای چند تبلیغ محصول در فیس بوک، آگاهی از برند خود را افزایش دهید، خیلی دور نخواهید شد. فروش ساده. در اینجا چند راه برای ایجاد یک بنیاد مستحکم برای آگاهی از برند و ایجاد تأثیر پایدار بر روی مخاطبان آورده شده است:

1. یک شخص باشید، نه یک شرکت.

وقتی با یک دوست جدید آشنا می شوید، دوست دارید چه چیزی در مورد او کشف کنید؟ من دوست دارم در مورد سرگرمی ها، علایق، دوست داشتن ها و دوست نداشتن ها و موارد دیگر بیاموزم. من همچنین به نحوه صحبت کردن آنها، آنچه دوست دارند صحبت کنند و چیزهایی که آنها را هیجان زده می کند، توجه می کنم.
اینها ویژگی هایی هستند که برند شما باید در مورد خودش مشخص و تبلیغ کند. برای تأثیرگذاری بر مخاطبان خود، باید خود را چیزی بیش از شرکتی که کالا می فروشد تعریف کنید. دیگر چگونه خودتان را تعریف می کنید؟ اگر بخواهید نام تجاری خود را به یک دوست جدید معرفی کنید از چه کلماتی استفاده می کنید؟

2. معاشرت کنید.

درونگرا یا برونگرا، همه انسانها از تماس اجتماعی و گذراندن وقت با یکدیگر سود می برند. این است که چگونه در رابطه باقی می‌مانیم، چیزهای جدید یاد می‌گیریم و توسط دیگران شناخته می‌شویم.
در مورد برند شما هم همینطور. اگر فقط هنگام تلاش برای فروش یا دریافت پشتیبانی سعی کنید با دیگران ارتباط برقرار کنید، به عنوان چیزی فراتر از یک کسب و کار با قصد منحصر به فرد شناخته نخواهید شد (و همین امر در مورد یک شخص صدق می کند).
برای افزایش آگاهی از برند خود، باید اجتماعی باشید. در رسانه های اجتماعی در مورد موارد غیر مرتبط با محصول یا خدمات خود پست کنید. با پرسیدن سوال، نظر دادن در مورد پست ها، یا بازتوییت یا اشتراک گذاری محتوایی که دوست دارید، با مخاطبان خود در تعامل باشید. با حساب های اجتماعی خود به گونه ای رفتار کنید که گویی فردی هستید که سعی در دوستیابی دارد، نه کسب و کاری که سعی در کسب درآمد دارد.
تحقیقات نشان می دهد که بیش از 50 درصد از شهرت برند ناشی از جامعه پذیری آنلاین است. اجتماعی بودن منجر به آگاهی بیشتر و به سادگی شناخته شدن می شود.

3. یک روایت بگویید.

داستان سرایی یک تاکتیک بازاریابی فوق العاده قدرتمند است، چه در حال بازاریابی محصولات یا تبلیغ برند خود باشید. چرا؟ زیرا چیزی واقعی را در اختیار مخاطبان شما قرار می دهد تا با آن ارتباط برقرار کنند.
ایجاد یک روایت در مورد برند شما آن را انسانی می کند و به آن عمق می بخشد. و در هم تنیدن این روایت در بازاریابی خود، برند شما را در کنار محصولات یا خدمات شما بازاریابی می کند.
روایت شما باید در مورد چه چیزی باشد؟ هر چیزی، به شرطی که حقیقت داشته باشد. این می تواند روایت بنیانگذار شما باشد، داستان این که چگونه کسب و کار شما اولین ایده محصول خود را داشته است، یا داستان موتور کوچکی که می تواند چگونه کسب و کار کوچک شما در این دنیای بزرگ ساخته شده باشد.
مردم دوست دارند داستان هایی درباره یکدیگر بشنوند. اصالت تاثیرگذار است و می تواند منجر به افزایش آگاهی برند شود.

4. اشتراک گذاری را آسان کنید.

صنعت، ارائه محصول یا استراتژی های بازاریابی شما هر چه که باشد، اشتراک گذاری محتوای شما را برای مخاطبانتان آسان کنید. این می تواند پست های وبلاگ، محتوای حمایت شده، ویدیوها، پست های رسانه های اجتماعی یا صفحات محصول باشد. مهم نیست که چیست، تا زمانی که قابل اشتراک گذاری باشد.
بازاریابی دهان به دهان موثرترین راه برای ایجاد اعتماد و آشنایی در بین مشتریان است. اگر کسی ببیند که یکی از دوستان یا اعضای خانواده محصول یا خدماتی را توصیه می کند، متوجه آن محصول و برند می شود. آیا این برند ارزش بررسی دارد؟ آیا آنها محصولات عالی دیگری دارند که بتوانم به آنها اعتماد کنم؟ حساب های اجتماعی آنها چگونه است و در مورد چه چیزی صحبت می کنند؟
اگر پست کردن در مورد چیزهای خود را آسان کنید، مصرف کنندگان با کلیک کردن بر روی “اشتراک گذاری” آگاهی برند را برای شما افزایش می دهند.
آگاهی از برند در مورد تاثیر آن است. این در مورد تعامل با مخاطبان شما به روش هایی است که فقط درخواست پول، مشارکت یا وفاداری نمی کند.
تصور کنید با یک فرد جدید آشنا شده اید که می خواهد دوست شما باشد. اگر آنها هر یک از موارد بالا را بخواهند، احتمالا می خندید و می روید، درست است؟ این رویکرد نه تنها یک رویکرد سطحی به دوستی است، بلکه هیچ تأثیر ماندگاری بر شما نمی گذارد.
همین امر در مورد ایجاد و ایجاد آگاهی از برند در بین مخاطبان شما نیز صدق می کند.

استراتژی آگاهی از برند

وبلاگ مهمان در سایر وب سایت های خاص.

بازاریابی مشترک را امتحان کنید.

همه جا تبلیغ کنید

تصویر یا نمادی را انتخاب کنید که نشان دهنده شما باشد.

یک شعار کوتاه و جذاب ایجاد کنید.

شما در حال حاضر می دانید که چگونه از ابتدا شروع به ایجاد آگاهی از برند خود کنید. اکنون، زمان آن رسیده است که یک استراتژی ساده و در عین حال قدرتمند برای آگاهی از نام تجاری جمع آوری کنیم که چرخ کسب و کار را بچرخاند.

1. وبلاگ مهمان در سایر وب سایت ها

وبلاگ نویسی مهمان یکی از بهترین راه ها برای افزایش آگاهی از برند با حداقل تلاش است. می‌توانید از ترافیکی که در حال حاضر به وب‌سایت دیگری وارد می‌شود، استفاده کنید تا در عین ارائه محتوای مفید و مرتبط، توجه بیشتری به برند خود جلب کنید.
به عبارت دیگر، شما نه تنها محصول خود را به افرادی که آماده خرید نیستند نشان می دهید، بلکه با صدای برند خود می نویسید و خود را ابتدا به عنوان یک انسان معرفی می کنید، سپس شرکت. یک جایگزین عالی دیگر برای وبلاگ نویسی مهمان، انتشار محتوای حمایت شده در وب سایت های خاص است.

2. بازاریابی مشترک را امتحان کنید.

بازاریابی مشترک راهی عالی برای ایجاد آگاهی از برند است، نه تنها به این دلیل که از مخاطبان برند دیگری بهره می برید، بلکه به این دلیل که می تواند شخصیت شما و آنچه را که در بازار ارائه می دهید برجسته کند.
به عنوان مثال، اگر شرکت شما افسار سگ و اسباب بازی می فروشد، به طور بالقوه می توانید با یک برنامه پیاده روی سگ شریک شوید. خود این کمپین می‌تواند به روش‌های مختلفی ظاهر شود: می‌توانید یک پیشنهاد مشترک ایجاد کنید («برنامه را دانلود کنید و یک بند رایگان دریافت کنید») یا میزبانی اینستاگرام به صورت زنده با هم. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، همکاری با یک برند دیگر می تواند به شما کمک کند دسترسی شما را دو برابر و حتی سه برابر کند.

3. همه جا تبلیغ کنید.

تبلیغات ممکن است به اندازه‌ای که آگاهی از محصول را ایجاد می‌کند، آگاهی از برند را ایجاد نکند، اما با این حال، یکی از بهترین ابزارهایی است که می‌توانید برای وادار کردن مردم به کسب اطلاعات در مورد نام تجاری شما به روشی کم لمس و بدون مزاحم استفاده کنید.
Grammarly را در نظر بگیرید. به نظر می رسد همین چند سال پیش، هیچ کس از Grammarly خبر نداشت. اکنون این یکی از آن مارک هایی است که وقتی نرم افزار تصحیح آنلاین را در نظر می گیرید به طور خودکار به آن فکر می کنید. این به این دلیل است که آنها کمپین های تبلیغاتی اجتماعی، ویدیویی و نمایشی قوی راه اندازی کرده اند که تقریباً در همه جا ظاهر می شوند.
ممکن است با تبلیغات آنلاین شروع کنید که شامل رسانه های اجتماعی پولی و PPC می شود. اگر علاقه مند به حضور واقعی در همه جا و راه اندازی کمپین های پیچیده تر در مقیاس انبوه هستید، می توانید کمپین های تبلیغاتی برنامه ای راه اندازی کنید.

4. تصویر یا نمادی را انتخاب کنید که نشان دهنده شما باشد.

نایک دیگر حتی نایک نیست. علامت چک است. لحظه ای که آن علامت چک را می بینید، می دانید که نایک است. یا در مورد مک دونالدز yello “M” چطور؟ یا سیب گاز گرفته اپل؟
من فقط در مورد یک لوگو صحبت نمی کنم، اگرچه مطمئناً می تواند بخشی از لوگوی شما باشد. اما با تیم برندینگ خود یا یک طراح گرافیک آزاد کار کنید تا نمادی ایجاد کنید که همه جا در بازاریابی، تبلیغات و کمپین های ارگانیک خود از آن استفاده می کنید. همچنین می توانید یادداشتی از اپل، مک دونالد و نایک بگیرید و نماد را در بسته بندی و طراحی محصول خود بگنجانید.

5. یک شعار کوتاه و جذاب ایجاد کنید.

با گسترش مثال نایک، با شنیدن «فقط انجامش بده» بلافاصله به نام تجاری فکر می‌کنید. ایجاد یک شعار یا شعار کوتاه سنگ بنای استراتژی قوی آگاهی از برند است و راهی آسان و ساده برای افزایش آگاهی از برند است.
قطعاً سخت است، تصور کنید همه چیز را در یک جمله کوتاه خلاصه کنید. باید توضیح دهد که چگونه متفاوت هستید، چه چیزی ارائه می دهید و چرا مشتریان باید شما را انتخاب کنند. شعار HubSpot را در نظر بگیرید، “کمک به رشد بهتر میلیون ها نفر”. در چهار کلمه ساده، متوجه می شوید که چرا هنگام بررسی ابزارهای اتوماسیون بازاریابی، محصول ما باید انتخاب شما باشد.

چگونه آگاهی از برند را افزایش دهیم

آگاهی از برند شما در حال حاضر به طور موثری از بین رفته است، و مردم بدون نیاز به دیدن یک تبلیغ درباره شما صحبت می کنند. شما به عنوان یک برند برای تبلیغ آگاهی و افزایش مداوم آن چه کاری می توانید انجام دهید؟
در اینجا چند ایده کمپین برای افزایش آگاهی از برند شما فراتر از استراتژی اولیه شما آورده شده است.

1. پیشنهاد فریمیوم

Freemium یک مدل کسب و کار است که یک محصول یا خط محصول اصلی را به صورت رایگان ارائه می دهد و فقط برای هر محصولی که در سطح سازمانی یا برتر تلقی می شود هزینه دریافت می کند. این یک استراتژی قیمت‌گذاری محبوب برای شرکت‌های نرم‌افزاری مانند HubSpot و Trello است. ارائه یک گزینه freemium به مشتریان این امکان را می‌دهد تا قبل از خرید طعم برند و محصول شما را بچشند. این یک فرصت قبل از خرید است که می تواند از نظر فنی برای همیشه دوام بیاورد (برخلاف دوره آزمایشی رایگانی که برخی شرکت ها انتخاب می کنند). معمول است که یک گزینه freemium ارائه شود با این شرط که واترمارک برند در هر موردی نشان داده شود. بخش های عمومی از محصول یا خدمات. این امر فریمیوم را به یک موقعیت برد-برد تبدیل می‌کند: مصرف‌کننده محصول را به‌صورت رایگان دریافت می‌کند، و زمانی که مصرف‌کنندگان از آن استفاده می‌کنند، برند تبلیغات رایگان دریافت می‌کند.

2. محتوای رایگان ایجاد کنید

امروزه، تولید محتوا آسان‌تر از همیشه است… که چیز خوبی است زیرا مصرف‌کنندگان امروزی برای هر سؤال، نگرانی و پروژه‌های DIY به اینترنت روی می‌آورند.
محتوا راهی سرگرم‌کننده برای افزایش آگاهی از برند شماست، زیرا ساده‌ترین راه برای نشان دادن شخصیت و به اشتراک گذاشتن نظرات و موقعیت‌یابی در مورد مسائل است، دو مؤلفه اصلی که برند شما را شخصیت‌بخش و انسانی می‌کند.
محتوا نیز نباید به صورت مکتوب باشد. همچنین می‌توانید ویدیوها، اینفوگرافیک‌ها، پادکست‌ها و موارد دیگر ایجاد کنید. مطمئناً، محتوای نوشتاری مانند وبلاگ‌ها و راهنماهای قابل دانلود احتمالاً ساده‌ترین هستند، اما قطعاً تنها گزینه نیستند.
محتوا نیز لازم نیست فقط در وب سایت شما زندگی کند. پست‌های مهمان و محتوای حمایت‌شده فرصت‌هایی را برای حضور در مقابل مخاطبان جدید و تنوع بخشیدن به نوع محتوایی که ایجاد می‌کنید فراهم می‌کند. اگر برند شما محتوا تولید نمی‌کند، ممکن است برخی از فرصت‌های اصلی آگاهی از برند را از دست بدهید.
محتوا راه شگفت انگیزی برای ارتباط واقعی با مخاطبان در حالی که نام برند خود را در مقابل مردم قرار می دهد، فراهم می کند.

3. حامی رویدادها

در چند جشنواره، کنسرت، نمایشگاه و نمایشگاه شرکت کرده اید؟ این نوع رویدادها معمولاً بدون کمک حمایت های مالی ممکن نیست. (به یک تی شرت، کوله پشتی یا کوله پشتی نخی که احتمالاً در این رویداد برداشته اید، نگاهی بیندازید. نام های تجاری را می بینید؟)
حمایت از رویدادها راهی مطمئن برای نشان دادن نام تجاری شما در مقابل صدها، هزاران یا میلیون ها نفر است که احتمالاً در بین مخاطبان هدف شما قرار می گیرند. از بنرها گرفته تا آگهی‌ها و بطری‌های آب، اگر از یک رویداد حمایت مالی کنید، نام تجاری شما در همه جا دیده می‌شود.
حمایت مالی از یک رویداد همچنین به شما این امکان را می‌دهد که نام برند خود را روی رویدادی که با شخصیت، علایق و علایق شما مطابقت دارد، سنجاق کنید، به این معنی که مشتریان برند شما را با آن رویداد و زیبایی‌شناسی و شخصیت آن مرتبط می‌کنند. همچنین می تواند به شرکت شما در ایجاد آگاهی از برند در میان مخاطبان بسیار متخصص و واجد شرایط کمک کند. حرفه ای ها فقط برای سرگرمی در رویدادها شرکت نمی کنند. آنها برای اطلاع از آخرین تحولات این صنعت شرکت می کنند.
این چیزی بیش از غرفه بودن در دریایی از غرفه هاست. با بودن یک حامی ثابت رویداد، خود را به عنوان یک رهبر در این زمینه در ذهن شرکت کنندگان تثبیت خواهید کرد. نکته کلیدی این است که در حمایت مالی خود ثابت قدم باشید.
ردبول را در نظر بگیرید. ردبول یک نوشیدنی انرژی زا است و بدون هیچ تلاشی برای آگاهی از برند، آن را به سادگی یک نوشیدنی انرژی زا در نظر می گیریم. اما خوشبختانه، ردبول با حمایت مداوم از رویدادهای ورزشی شدید مانند غواصی در دریا و موتور کراس، بازاریابی خود را به حداکثر رساند. آنها از ورزشکاران نیز حمایت مالی می کنند. اکنون، ما ذاتاً ردبول را با جسور و ماجراجو مرتبط می‌دانیم و معتقدیم که اگر آن را بنوشیم، می‌توانیم همان باشیم.

4. به برند خود شخصیت بدهید

برخورد با برند خود به عنوان یک شخص و تعریف روایت خود اولین قدم برای شخصیت دادن به برند شماست. گام بعدی این است که این شخصیت را در تلاش‌های بازاریابی خود بگنجانید. وقتی محصولات و خدمات خود را با شخصیت بازاریابی می‌کنید، نمی‌توانید آگاهی از برند خود را تقویت کنید زیرا نام تجاری شما مستقیماً خواهد درخشید. مطمئناً، مصرف‌کنندگان شما به شلوارها یا ماکارونی‌هایی که بازاریابی می‌کنید توجه می‌کنند، اما شخصیت شما را از طریق تبلیغات شما نیز تجربه خواهند کرد. این یک استراتژی عالی برای ترکیب کمپین‌های بازاریابی سنتی شما با کمپین‌های آگاهی از برند است. آنها همیشه نباید یکسان باشند، اما قطعاً می توانند باشند. Old Spice را در نظر بگیرید. (آیا فقط مرد سوار بر اسب را تصویر کردید؟ من این کار را کردم.) تبلیغات آنها برای محصولات بهداشتی آنها مملو از شخصیت و شوخ طبعی است و آنها هنوز هم محصولات خود را در سرتاسر ذکر می کنند. این تبلیغات نه تنها بر بینندگان خود تأثیر می گذارد، بلکه صرفاً اشاره به «مرد ادویه قدیمی» نیز مشتریان را برای تماشای آگهی تجاری به یوتیوب بازمی گرداند … و برای خرید دئودورانت به فروشگاه. آگهی تبلیغاتی زیر قدیمی است، اما هنوز نظراتی در مورد اثربخشی کمپین در YouTube تا به امروز ایجاد می کند.

5. پادکست تولید کنید

بیش از یک سوم آمریکایی های 12 ساله و بالاتر به طور منظم به پادکست گوش می دهند. شکی نیست که پادکست ها نقش مهمی در زندگی ما ایفا می کنند … و تلاش های بازاریابی. پادکست ها در گذشته فرآیند پیچیده ای بودند و فقط توسط کسانی که یک استودیو و میکروفون فانتزی داشتند ایجاد می شد. اکنون، ایجاد و انتشار یک پادکست ساده‌تر از همیشه است، و انجام این کار می‌تواند برای تلاش‌های آگاهی از برند شما شگفت‌انگیز باشد. چرا؟ زیرا پادکست ها، مانند محتوای نوشتاری یا بصری، راهی برای برقراری ارتباط واقعی با مخاطبان شما فراهم می کنند. پادکست‌ها به‌جای تبلیغ آشکار محصول یا خدمات خود (که ما توافق کرده‌ایم بهترین راه برای افزایش آگاهی از برند نیست)، این فرصت را به شما می‌دهند که به مخاطبان خود آموزش دهید، اطلاع‌رسانی کنید، سرگرم کنید یا توصیه کنید و با انجام این کار اعتماد ایجاد کنید.
انجام این کار به آن‌ها کمک می‌کند پادکست را به برند خود مرتبط کنند و به افزایش آگاهی نیز ادامه دهند. ایجاد و رشد آگاهی از برند یک فرآیند بی‌پایان است، همانطور که حفظ یک دوستی یا رابطه هرگز واقعاً پایان نمی‌یابد. افزایش آگاهی از برندتان از طریق کمپین‌ها به شما کمک می‌کند. فرصتی برای دست زدن به فرصت‌های بازاریابی و تبلیغاتی که در غیر این صورت روی آن سرمایه‌گذاری نمی‌کردید، به معنای راه‌های جدید و قدرتمند برای ارتباط با مخاطبان.

چگونه آگاهی از برند را اندازه گیری کنیم

آگاهی از برند با استفاده از ترکیبی از معیارهای کمی و کیفی اندازه‌گیری می‌شود تا ببینیم تلاش‌های بازاریابی شما در طول زمان چقدر خوب کار می‌کنند.
چگونه می‌دانید که تلاش‌های شما برای آگاهی از برند مؤثر است؟ چگونه می‌دانید که نیاز به تغییر جهت، برتری در رقابت یا رفع بحران دارید؟ درست مانند هر معیار بازاریابی دیگر، شما آن را اندازه می گیرید، آگاهی از برند را نمی توان به معنای سنتی اندازه گیری کرد. اما، همچنان می‌توانید فعالیت‌ها و معیارهایی را بررسی کنید که به شما کمک می‌کنند جایگاه برندتان را از نظر محبوبیت و آگاهی مصرف‌کننده بسنجید. در مرحله بعد، ما چند روش برای سنجش آگاهی از برند شما را بررسی می‌کنیم و یاد می‌گیریم که کجا می‌توانید تلاش‌های خود را تغییر دهید.

6 روش برای اندازه گیری آگاهی از برند

روش های اندازه گیری آگاهی از برند به دو دسته کمی و کیفی تقسیم می شوند.
روش‌های کمی از داده‌های عددی برای تعیین رشد استفاده می‌کنند در حالی که روش‌های کیفی ارزش ذهنی را اندازه‌گیری می‌کنند. معیارهای کمی آگاهی از برند این اعداد می‌توانند به شما کمک کنند تصویر کلی آگاهی از برند خود را ترسیم کنید. برای اندازه گیری کمی، این معیارها را بررسی کنید:

1. ترافیک مستقیم اولاً، ترافیک مستقیم نتیجه افرادی است که به طور عمدی URL شما را تایپ می کنند و از وب سایت شما بازدید می کنند. شماره ترافیک مستقیم شما به شما می گوید که بازاریابی شما چقدر افراد را به بازدید از وب سایت شما ترغیب می کند. این یک معیار مهم است، زیرا امروزه بسیاری از مصرف کنندگان برندها را از طریق رسانه های اجتماعی، تبلیغات یا با تایپ کلمات کلیدی مرتبط با برند یا محصول شما کشف می کنند. هنگامی که مصرف کنندگان مستقیماً به سایت شما مراجعه می کنند، به این معنی است که از قبل از برند شما آگاه بوده اند.

2. اعداد ترافیک سایت این عدد فقط ترافیک کلی سایت را منعکس می کند، که به شما نشان می دهد که چه مقدار از جمعیت عمومی اینترنت محتوای شما را بررسی می کنند و با نام تجاری شما وقت می گذرانند. این کاملاً به شما نمی گوید که مردم از کجا آمده اند، اما این مهم نیست، زیرا آنها به اندازه کافی از برند شما آگاه هستند تا آن را بررسی کنند.

3. مشارکت اجتماعی، تعامل می تواند به فالوورها، لایک ها، ریتوییت ها، نظرات و موارد دیگر اشاره داشته باشد. این بازتابی است از اینکه چه تعداد از مردم از برند شما آگاه هستند و با آن معاشرت می کنند و همچنین میزان تأثیرگذاری محتوای شما را نشان می دهد.

اقدامات کیفی آگاهی از برند

این مرحله جایی است که “امتیاز” آگاهی از برند شما کمی مبهم می شود. اما این تاکتیک‌ها همچنان می‌توانند به شما کمک کنند تا بسنجید چه کسی و چند نفر از برند شما آگاه هستند. برای اندازه گیری کیفی، سعی کنید:

1. جستجو در گوگل و راه اندازی هشدارهای گوگل انجام این کار شما را با نحوه صحبت آنلاین درباره برندتان آشنا می کند. به شما در مورد هر گونه خبر یا اشاره توسط مطبوعات شخص ثالث هشدار می دهد. همانطور که نام تجاری شما رشد می کند، املاک اینترنتی آن فراتر از وب سایت شما گسترش می یابد، بنابراین مراقب آن باشید.

2. گوش دادن اجتماعی شنوایی اجتماعی نظارت بر ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی برای اشاره های ارگانیک و تعامل است. چه کسی برند شما را تگ می کند، آن را در نظرات ذکر می کند یا از هشتگ شما در پست های خود استفاده می کند؟ این ابزارها می توانند به شما در کشف آن کمک کنند. و هرچه مخاطبان شما بیشتر در مورد برند شما در رسانه های اجتماعی بحث کنند، بیشتر از آن آگاه می شوند.

3. اجرای نظرسنجی های آگاهی از برند این فرآیند شامل دریافت بازخورد مستقیم از مشتریان و مخاطبان شما می شود و می تواند نه تنها برای درک اینکه چه کسی از برند شما می شناسد، بلکه در مورد آن چه فکر می کند نیز بسیار مفید باشد. می توانید نظرسنجی ها را از طریق SurveyMonkey یا Typeform منتشر کنید و آنها را در رسانه های اجتماعی یا مستقیماً با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. این راهنما به شما در ایجاد و ترویج آنها کمک می کند.
این معیارهای کمی و کیفی به شما کمک می کند تا آگاهی از برند خود را در بین مخاطبان و عموم مردم درک کنید. این هرگز یک عدد کامل نخواهد بود، اما حفظ نبض شما بر روی این معیار به تاثیرگذاری بر کمپین‌ها و حفظ ارتباط با مخاطبان کمک می‌کند. صرف نظر از اینکه چگونه آگاهی از برند را برای شرکت خود ارزیابی می کنید، هنگام اندازه گیری آگاهی از برند از این اشتباهات رایج اجتناب کنید.

جمع بندی

آگاهی از برند را مانند یک حرفه ای پیگیری کنید.
آگاهی از برند یک مفهوم قدرتمند (هرچند مبهم) است که می تواند تأثیر عمده ای بر تلاش های بازاریابی، ادراک مصرف کننده و درآمد شما داشته باشد. این تکنیک ها را برای ایجاد و ایجاد آگاهی برای نام تجاری خود دنبال کنید و خود را با یک مخاطب وفادار خواهید دید. برند شما را در میان رقبا تشخیص می دهد، بارها و بارها محصولات شما را انتخاب می کند و به دوستان و خانواده خود نیز توصیه می کند که همین کار را انجام دهند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تیم طراحی سایت

انتخاب تیم مناسب طراحی سایت

آنچه در این پست میخوانید معیار های انتخاب شرکت طراحی سایتمعیار های انتخاب شرکت طراحی سایت خوب کدام هستند؟نتیجه گیری…

بیشتر بخوانید
طراحی سایت در کرمان

تاثیر طراحی سایت در کسب و کارها

آنچه در این پست میخوانید طراحی سایت و عوامل موثر آن بر کسب و کار یک وب سایت این توانایی…

بیشتر بخوانید
instagram-reels

کاربرد ریلز اینستاگرام در کسب‌ و‌ کار

آنچه در این پست میخوانید مزایای استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب‌و‌کارریلز باعث افزایش دسترسی و تعامل می‌شودریلز اینستاگرام را…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.

logo-samandehi