الگوریتم گورخر گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم گورخر در امان باشیم - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

الگوریتم گورخر گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم گورخر در امان باشیم

گوگل الگوریتم های مختلفی دارد که وظیفه اصلی آنها بهینه سازی نتایج گوگل است. مهم ترین الگوریتم های گوگل گوگل گورخر، پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار هستند. هر یک از این الگوریتم‌ها برای هدف خاصی طراحی شده‌اند، اما در کل، همه آنها انتخاب بهترین وب‌سایت برای نمایش در رتبه‌بندی برتر گوگل برای کاربران است. همانطور که می دانید گوگل یکی از بزرگترین و بهترین شرکت های موتور جستجو است که هدف اصلی آن جلب رضایت کاربران و مخاطبان خود است.

مثلا در محتوا از کلمه کلیدی اصلی زیاد استفاده می شد که باعث کاهش ارزش و کیفیت محتوا می شود و کاربر را به نتیجه دلخواه نمی رساند. آنها فقط از کلمات کلیدی زیادی استفاده کردند که گوگل فکر کرد این یک مقاله مفصل در مورد این موضوع است. در اینجا گوگل با طراحی الگوریتم های مختلف به وب سایت های اشتباهی دست یافت. در واقع، الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی بهتر بین وب سایت ها طراحی شده اند. در این مقاله در مورد الگوریتم گورخر گوگل صحبت می کنیم و ویژگی ها و هدف این الگوریتم را برای شما شرح می دهیم.

 الگوریتم گورخر گوگل چیست؟

الگوریتم گورخر گوگل یکی از پرکاربردترین الگوریتم های گوگل است که وظیفه نظارت بر فروشگاه های آنلاین و جلوگیری از کلاهبرداری هایی را که از طریق فروشگاه های آنلاین انجام می شود، بر عهده دارد. این الگوریتم فروشگاه های تقلبی را شناسایی می کند و اینترنت بی کیفیت آنها را حذف می کند. این الگوریتم در مارس 2013 توسط Matt Cutts، مدیر سابق Google Spam برای نظارت بر وب سایت های تجارت الکترونیک معرفی شد.

امروزه با افزایش فروشگاه های اینترنتی، اکثر مردم خرید خود را از طریق اینترنت انجام می دهند. بنابراین گوگل الگوریتم Zebra را به روز کرد تا اعتماد کاربران خود را حفظ کند. جلب اعتماد کاربر برخی از وب سایت های فروشگاهی بی کیفیت و نامعتبر از تکنیک ها و روش های کلاه سیاه استفاده می کردند. رسیدن به بالای گوگل باعث ناامیدی و نارضایتی کاربران شد. بنابراین با به روز رسانی الگوریتم زبرا، گوگل شروع به مبارزه با سایت های فروشگاهی نامعتبر و جعلی کرد. بنابراین هدف از طراحی الگوریتم زبرا حذف سایت های فروشگاهی بی کیفیت و نامعتبر است.

دلیل نامگذاری الگوریتم گورخر چیست؟

اگر به ظاهر یک گورخر نگاه کنیم، می بینیم که پوست گورخر دارای طرح راه راه سیاه و سفید است که نور غیر قطبی را روی قسمت سفید بدن گورخر منعکس می کند. این نور حشرات را دفع می کند. دلیل دوم این است که این الگوریتم مانند دیگر الگوریتم های گوگل مانند پاندا، پنگوئن، دزدان دریایی و … از الگوی سیاه و سفید پیروی کرده است و در واقع نامگذاری الگوریتم گورخر به دلیل ویژگی دافعه قطبی شدن آن است. الگوریتم گورخر مانند حیوان گورخر، سایت های فروشگاهی با کیفیت پایین و غیرقابل اعتماد را دفع می کند و برای جلوگیری از کلاهبرداران و هرزنامه ها طراحی شده است.

من باید یک نکته مهم را در این بخش اضافه کنم. اگر می خواهید در گوگل رتبه بندی کنید، خوب است این الگوریتم ها مانند الگوریتم پاندا، الگوریتم گورخر گوگل و … را بشناسید، اما مهم نیست که شما آنقدر درگیر موضوع هستید که حالا گوگل بخواهد شما را بررسی و رتبه بندی کند. سایت با چه الگوریتمی! به محض اینکه صادق باشید و نخواهید مردم را فریب دهید و محصول و مقالات مناسب را در اختیار کاربران قرار دهید و به آنها در حل مشکلاتشان کمک کنید، در رتبه گوگل قرار می گیرید.

الگوریتم گورخر چگونه کار می کند؟

در الگوریتم زبرا، گوگل بیشتر به مسائل فنی سایت توجه می کند. بنابراین اگر شما مسئول سئو سایت فروشگاهی هستید، باید با نحوه عملکرد این الگوریتم و ساختار آن بیشتر آشنا شوید. اگر نمی خواهید توسط الگوریتم زبرا جریمه شوید و از لیست نتایج گوگل حذف نشوید، بهتر است با ارائه خدمات ایمن و مطمئن در اینترنت اعتماد کاربران را جلب کنید. به عنوان مثال، از SSL برای سایت خود استفاده کنید و از امنیت اطلاعات کاربران اطمینان حاصل کنید.

الگوریتم زبرا وقتی متوجه می شود که سایت شما ناامن است یا قصد کلاهبرداری، فریب و سوء استفاده از اطلاعات کاربر را دارد، به سرعت سایت شما را حذف می کند. بنابراین اگر سایت فروشگاهی دارید، برای ماندن در بالای گوگل، باید قوانین الگوریتم گورخر گوگل را رعایت کنید.

هدف اصلی الگوریتم گورخر چیست؟

الگوریتم زبرا با سایت های نامعتبر و ناامن مبارزه می کند و از رتبه بندی سایت های ناامن، بی کیفیت، سطح پایین و نامعتبر جلوگیری می کند. برای دستیابی به این هدف، موارد زیر را هدف قرار می دهد:

فروشگاه های آنلاینی که قصد سوء استفاده از اطلاعات کاربران را دارند حذف کنند.
فروشگاه های اینترنتی جعلی را حذف کنند.
سایت های فروشگاهی بی کیفیت و نامعتبر را حذف کنند.
سایت های فروشگاهی که قوانین را دور می زنند را حذف کنند.
خرده فروشان سطح پایین و ضعیف را حذف کنند.
جلوگیری از هک اطلاعات کاربران
در واقع، هدف اصلی الگوریتم‌های گوگل، تمایز بین سایت‌های با کیفیت پایین و غیرقابل اعتماد و سایت‌های تجارت الکترونیک با کیفیت بالا و ایمن است. بنابراین هدف الگوریتم Zebra ارائه یک پلتفرم خرید امن و راحت برای کاربران گوگل است.

 

الگوریتم گورخر

الگوریتم گورخر گوگل و شبکه های اجتماعی

الگوریتم Zebra زمانی ایجاد شد که گوگل تصمیم گرفت فروشگاه های آنلاین نامعتبر و ضعیف را حذف کند. این فروشگاه ها کیفیت پایین و اعتبار کمی داشتند اما توانستند رتبه اول را در نتایج گوگل بدست آورند که باعث نارضایتی و ناراحتی کاربران گوگل شد. گوگل تصمیم گرفت الگوریتم Zebra را برای مقابله با سایت های فروشگاه آنلاین بی کیفیت و سایت های اسپم به روز کند.

از طرفی این الگوریتم برای حذف برخی از شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک، گوگل پلاس و … نیز اقداماتی انجام می دهد که اکثر سئوکاران در شبکه های اجتماعی کار می کنند. زیرا از طریق این شبکه ها می توانند ترافیک سایت خود را افزایش دهند. دقیقاً به همین دلیل است که الگوریتم Google Zebra برای مقابله با سایت هایی که اسپم می کنند ایجاد شده است. با توجه به اینکه تبلیغات جعلی در شبکه های اجتماعی زیاد دیده می شود. بنابراین الگوریتم زبرا نیز نسبت به این شبکه ها حساس شده و آنها را در نظر گرفته و در صورت بروز تخلف جدی می گیرد.

اسپم چیست و چرا گوگل این روش را اشتباه می‌بیند

شاید تا زمانی که در مورد الگوریتم گورخر گوگل صحبت کردیم، بارها با کلمه هرزنامه مواجه شده باشید و ندانید موضوع چیست. هرزنامه در اصل مجموعه ای از فعالیت های غیرقانونی مانند ارسال درخواست های زیاد از حساب های جعلی و ارسال پیام های انبوه برای کاربران بدون اجازه آنها و در نهایت ایجاد هرگونه مزاحمت برای کاربر یا وب سایت است. در الگوریتم گورخر گوگل باید بدانید که نباید ترافیک تقلبی و رباتیک در سایت خود ایجاد کنید.

نحوه برخورد با الگوریتم گورخر با شبکه های اجتماعی

شاید بخواهید بدانید چرا الگوریتم Zebra باید شبکه های اجتماعی را بررسی کند. بسیاری از مردم سودجو هستند، درست مانند افرادی که فالوورهای جعلی می فروختند. آنها می توانند توسط ربات ها به بک لینک های شما از شبکه های اجتماعی حمله کنند. به عنوان مثال، 100000 کلیک بر روی سایت شما به طور همزمان، و شما رتبه بندی می شود. اما گوگل آن را طبق الگوریتم زبرا شناسایی کرده است و ممکن است آن را برای شما کاملا غیر قابل دسترس کند.

توییتر

الگوریتم گورخر در اینجا لینک هایی هستند که بیش از حد توییت شده اند. به عنوان مثال، صدها هزار حساب در چند دقیقه لینک شما را توییت می کنند و کلمات کلیدی مشابهی دارند! او این موارد را کاملاً درک می کند و سایت شما تمام شده است.

فیس بوک

بسیاری از پروفایل های تجاری شخصی جعلی فیس بوک وجود دارد که از طریق آنها کلاهبرداران لایک و اشتراک گذاری بیشتری دریافت می کنند و لینک سایت شما ممکن است در بسیاری از این صفحات جعلی ظاهر شود. گوگل هر یک از این بک لینک ها را بررسی کرده است. قوانین را پیدا می کند و به همین دلیل الگوریتم گورخر گوگل با آنها سروکار دارد.

تاثیر نهایی این الگوریتم بر سئوی شما

الگوریتم گوگل زبرا به شدت بر سایت های سئو فروشگاهی تاثیر می گذارد، بنابراین این الگوریتم ها توسط الگوریتم گورخر گوگل برای سایت هایی که بر خلاف الگوریتم گورخر گوگل کار می کنند جریمه می شوند. جریمه این الگوریتم این است که از نتایج صفحه گوگل حذف می شود و کاربران دیگر نمی توانند سایت را مشاهده کنند. برخی از جریمه های گوگل که برای اولین بار اتفاق می افتد، ممکن است پس از چند روز یا چند ماه بخشیده شوند. اما اگر برخی از آنها تکرار شوند، برای همیشه نمی توانید با آن دامنه کار کنید.

نکاتی برای در امان ماندن از جریمه های الگوریتم زبرا

باید به این نکته توجه کنیم که هیچ سایت فروشگاهی فارسی توسط الگوریتم گوگل جریمه نشده است اما همچنان برای در امان ماندن از خطرات احتمالی الگوریتم زبرا باید نکات زیر را رعایت کنیم. رعایت این نکات به بهینه سازی سئوی فروشگاه نیز کمک می کند و با انجام این نکات، سایت فروشگاهی شما می تواند رتبه بالایی در لیست نتایج گوگل کسب کند.

محتوای جدید و با کیفیت ایجاد کنید

از آنجایی که گوگل یک موتور جستجوی محتوا محور است و راز موفقیت بیشتر سایت ها داشتن محتوای عالی و با کیفیت است، توصیه می شود در قسمت وبلاگ سایت خود توضیحاتی در مورد خدمات و محصولات خود ارائه دهید یا در زیر توضیحاتی را ارائه دهید. محصولات شما. روان بنویس. توجه داشته باشید که الگوریتم های گوگل از محتوای تکراری متنفرند و اگر محتوای تکراری برای محصولات خود بنویسید، توسط الگوریتم های گوگل جریمه خواهید شد.

پس سعی کنید برای محصولات خود محتوای منحصر به فردی بنویسید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که در هر محتوا پیوند داخلی مناسبی قرار داده اید. عدم وجود لینک های داخلی باعث ایجاد صفحات یتیم در سایت می شود.

مشتری مدار بودن

یکی از راه های موفقیت در هر فروشنده مشتری مداری این است که مشتری مداری در فضای مجازی نیز رعایت شود; به عنوان مثال پاسخ به نظرات و پیشنهادات مشتری تاثیر زیادی دارد و رضایت مشتری را افزایش می دهد. شما نیز با این کار اعتماد مشتریان خود را به دست می آورید و همین عامل باعث افزایش وفاداری مشتریان نیز می شود. اگر می خواهید سئوی بهتری برای صفحه محصول خود داشته باشید، پیشنهاد می کنم به چندین نظر در یک زمان پاسخ دهید، نه همه پیام ها را در یک روز، زیرا به به روز رسانی مقاله کمک زیادی می کند.

پشتیبانی راحتی

وجود یک تیم پشتیبانی می تواند تاثیر بسیار مثبتی در جذب و حفظ مشتریان شما داشته باشد. وجود چنین تیمی برای پاسخگویی به بازخوردها و شکایات مشتریان ضروری است. همچنین این تیم می تواند برای جذب کاربران وخریداران بیشتر، حمایت از مشتریان شما و اطلاع رسانی به مشتریان از طریق ارسال خبرنامه و ایمیل، تخفیف هایی در نظر بگیرد.

برای معرفی محصولات خود از ویدئو استفاده کنید.

ساخت کلیپ و فیلم برای توضیح محصولات و معرفی ویژگی ها و ویژگی های آنها اعتماد هر چه بیشتر کاربران را جلب می کند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که نوشتن توضیحات کوتاه برای ویدیوهای شما باعث می شود گوگل به ویدیوهای شما توجه کند.

از چت زنده استفاده کنید

توصیه می شود سیستم چت زنده را برای سایت فروشگاه خود فعال کنید. به این ترتیب کاربران در کمترین زمان ممکن پاسخ سوالات خود را خواهند گرفت که تاثیر مثبتی بر نرخ تبدیل شما به مشتری دارد.

سرعت سایت خود را افزایش دهید

تحقیقات نشان می دهد که اگر بارگذاری سایت شما بیش از 5 ثانیه طول بکشد، کاربران بیش از 5 ثانیه طول نمی کشند تا سایت شما را بارگذاری کنند. نرخ پرش کاربر افزایش می یابد و شما کاربران خود را از دست می دهید. از آنجایی که سایت های فروشگاهی تصاویر محصولات زیادی دارند، حجم سایت شما افزایش می یابد و ممکن است سرعت سایت شما کاهش یابد. بنابراین بهینه سازی اندازه تصویر بسیار مهم است و می تواند کمک زیادی به بهینه سازی سرعت سایت شما کند.

نتیجه

در این مقاله در مورد الگوریتم گورخر صحبت کردیم و دلایل پیدایش این الگوریتم را توضیح دادیم. همچنین نکاتی را برای در امان ماندن از جریمه الگوریتم گورخر گوگل به شما ارائه کردیم و در نهایت سعی کردیم اطلاعات بهتر و بیشتری را برای فروش بهتر چه از نظر سئو و چه از نظر فروش به شما ارائه دهیم.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

460 کلمه جادویی در تولید محتوا +PDF

آنچه در این پست میخوانید این جزوه آموزشی شامل 460 کلمه در دسته بندی های زیر است : این جزوه…

بیشتر بخوانید
10 Best FREE Image Optimization Tools for Image Compression

10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی

آنچه در این پست میخوانید بهینه سازی تصویر چیست؟10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر1. TinyPNGویژگی های کلیدی TinyPNG:2. Optimizillaویژگی های…

بیشتر بخوانید
SMS Marketing: 10X your eCommerce sales with SMS

بازاریابی پیامکی: فروش آنلاین خود را با پیامک 10 برابر کنید (2024)

آنچه در این پست میخوانید بازاریابی پیامکی چیست؟ظهور بازاریابی پیامکی در فضای آنلاینچرا بازاریابی پیامکی موثر است؟تعامل افزایش یافته با…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.