الگوریتم پاندا چیست؟ - آژانس دیجیتال مارکتینگ پرانتز

الگوریتم پاندا چیست؟

در اوایل سال 2011، گوگل پاندا را راه اندازی کرد، یک الگوریتم نتایج جستجو با هدف کمک به فیلتر کردن وب سایت هایی با محتوای نازک و با کیفیت پایین. گوگل تا به امروز به طور مداوم با محتوای بی کیفیت مبارزه می کند و به روز رسانی های جدید به طور معمول برای مقابله با این مشکل منتشر می شود. با این حال، پاندا یکی از مهم ترین به روز رسانی های تاریخ گوگل بود. این شروع یک سری بررسی های کنترلی اصلی بود. Google Panda مقدار محتوای نادرست و هرزنامه را از صفحات نتایج جستجو (SERP) کاهش داد و به وب سایت های با کیفیت بالاتر کمک کرد تا به بالاترین سطح برسند.

یکی از اهداف اصلی گوگل با پاندا «مزرعه‌های محتوا» بود. اینها سایت‌هایی هستند که محتوای با کیفیت پایین تولید می‌کنند که صرفاً به دلیل تعداد زیاد کپی رتبه‌بندی می‌شوند. برای گوگل که همیشه در تلاش برای ارائه نتایج با کیفیت بالا برای تجربه کاربری مطلوب است، این یک نگرانی بزرگ بود. از طریق الگوریتم پاندا، گوگل چشم سیاهی به ارسال‌کنندگان هرزنامه داشت و نفوذ جدی به حذف مزارع محتوا داشت.

از زمان راه اندازی، این الگوریتم به یکی از سیگنال های اصلی رتبه بندی گوگل تبدیل شده است. این در حال توسعه مداوم است تا در ارزیابی خود از آنچه به عنوان محتوای با کیفیت پایین تعریف می شود پیچیده تر شود و سطح مورد نیاز وب سایت هایی را که مایل به رتبه بندی خوب هستند بالا می برد.

الگورتیم گوگل پاندا چگونه کار می کند؟

تشخیص محتوای کم عمق و وب سایت های با کیفیت پایین ممکن است برای کاربر آسان باشد، اما برای موتورهای جستجو فرآیند بسیار دشواری است، به خصوص در وب گسترده و متنوع. آمیت سینگال، معاون سابق جستجو در گوگل، به مجله Wired گفت که برای حل این مشکل پیچیده، این فرآیند باید تا حد امکان علمی و ریاضی باشد. سپس محققان گوگل مجموعه‌ای دقیق از سوالات (که برخی از آنها در اینجا ذکر شده‌اند) برای آزمایش‌کنندگان وب‌سایت ابداع کردند تا مجموعه‌ای از دامنه‌ها را بررسی کنند. از این پرسش‌ها و بررسی‌ها، تیم Google مجموعه‌ای از سیگنال‌های رتبه‌بندی را ابداع کرد که تعریف محتوایی با کیفیت پایین را تشکیل می‌دهد.

گوگل به طور مداوم سیگنال‌ها و معیارهایی را که برای تعیین ارزش یک وب‌سایت استفاده می‌کند، تغییر می‌دهد و پیشرفت می‌دهد. این امر به گوگل امکان می‌دهد از محتوای خوب و بد در نظر گرفته شود و به طور مداوم تجربه کاربری عالی را ارائه دهد.

الگریتم پاندا چه چیزی را هدف قرار می دهد؟

به روز رسانی Google Panda وب سایت هایی را با موارد زیر هدف قرار می دهد:

محتوای «سست» در سایت: دامنه‌هایی که محتوای باکیفیت در بسیاری از صفحات ندارند، تجربه کاربری ارزشمندی را ارائه نمی‌کنند. این می‌تواند به معنای صفحاتی با چند جمله یا صفحاتی با توده‌ای از کلمات باشد. املا و دستور زبان مهم است!
محتوای تکراری: اگر حجم بالایی از محتوای تکراری وجود داشته باشد، صفحاتی با محتوای بسیار مشابه یا دقیقاً یکسان؛ ممکن است سیگنالی از دستکاری موتور جستجو باشد. در گذشته، دامنه ها ممکن است صفحات تکراری را امتحان کرده باشند که یک کلمه کلیدی خاص را هدف قرار داده اند تا شانس خود را برای رتبه بندی برای این عبارت افزایش دهند.
محتوای تولید شده توسط ماشین: همچنین به عنوان “محتوای چرخشی” شناخته می شود، این کپی است که به طور خودکار توسط نرم افزار تولید می شود تا صفحات وب را با اطلاعات غنی از کلمات کلیدی، اما در نهایت با کیفیت پایین پر کند.
تبلیغات بیش از حد در محل: صفحاتی که غرق در تبلیغات هستند، تجربه کاربر را به خطر می اندازند.

الگوریتم پاندا

پاندا پنالتی نیست!

در حالی که مطمئناً مواردی از کاهش شدید رتبه بندی کل دامنه ها در نتیجه به روز رسانی پاندا وجود داشته است، این الگوریتم جریمه نیست. هنوز هم ممکن است سایت هایی که توسط پاندا هدف قرار گرفته اند در مجموع رتبه خوبی داشته باشند. این به این دلیل است که به جای کاهش ارزش دامنه‌های دارای محتوای هرزنامه، به سادگی صفحات جداگانه را به سمت پایین آوردن موقعیت SERP کاهش می‌دهد.

یک پست Moz که در مورد Google Panda بحث می کند، به نقل از یک سخنگوی گوگل که این موضوع را تایید کرده است، نقل می کند:

الگوریتم پاندا ممکن است همچنان چنین سایتی را برای پرس‌و‌جوهای خاص‌تر و بسیار مرتبط‌تر نشان دهد، اما نمایان شدن آن برای جستارهایی که منافع مالک سایت با منفعت کاربر نامتناسب است، کاهش می‌یابد.

واضح است: اگرچه پاندا و بسیاری از به‌روزرسانی‌های بعدی آن، نفوذ جدی به مبارزه Google با هرزنامه و محتوای بی‌کیفیت کرده است، اما هنوز ماموریتش انجام نشده است. مبارزه گوگل با محتوای ضعیف تا به امروز ادامه دارد و این غول جستجو هر ساله چندین به روز رسانی الگوریتم اصلی را با هدف اصلاح و بهبود توانایی خود در شناسایی و حذف/کاهش دید محتوای ضعیف منتشر می کند.

پیشگیری از جریمه پاندا

جلوگیری از تأثیر منفی Google Panda بر سایت شما در واقع بسیار ساده است. بهترین راه برای بهبود قابل اعتماد و پایدار سئو این است که محتوای با کیفیت بالا و منحصر به فرد تولید کنید و در طول مسیر خود را از بین نبرید.

از استراتژی های محتوا گرفته تا ساخت وب سایت فنی، تعدادی از ملاحظات وجود دارد که باید در نظر داشت. به یاد داشته باشید که بهترین راه برای به دست آوردن یک درک کامل از استراتژی، گفتگو با آژانس سئوی خود است.

صفحه باید اطلاعات، راه حل یا خدمات وعده داده شده را در اختیار کاربر قرار دهد.

اگر اینطور نیست، محتوا، طراحی یا ویژگی‌های صفحه کاملاً مناسب نیستند. این باعث دور شدن افراد از سایت می شود و باعث کاهش میزان تعامل، تجربه کاربری ضعیف و در نهایت کاهش دید می شود.

یک دامنه باید دارای پیوندهای خارجی قوی به عنوان مرجع باشد.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید به موتورهای جستجو نشان دهید که اطلاعات قابل اعتماد را در یک منبع اطلاعاتی با کیفیت بالا جمع‌آوری کرده‌اید، ارجاع دادن به منابع است. اگر Google ببیند که شما در تلاش هستید تا اطلاعات دقیقی را در اختیار کاربر خود قرار دهید، متوجه می‌شود که شما یک متصدی محتوای مسئولیت‌پذیر هستید و با افزایش دید به شما پاداش می‌دهد. این پیوندها همچنین می توانند به موتورهای جستجو کمک کنند تا بین سایت شما و سایت های با کیفیت بالا و مرتبط با موضوع ارجاع شده ارتباط برقرار کنند.

بک لینک ها حیاتی هستند.

ساختن یک نمونه کار بک لینک عالی (مجموعه ای از وب سایت های معتبر با لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند) بخشی ضروری از هر استراتژی سئو است. پاندا نقش مهمی در این امر ایفا می‌کند و از صفحاتی که تعداد زیادی منابع خارجی به آن لینک می‌دهند، از صفحاتی که محتوای مرتبط به آن را با دید مثبت ذکر می‌کنند، ترجیح می‌دهد. این بک لینک های مثبت و مرتبط ثابت می کند که شما یک منبع هستید و دیگران شما را چنین می دانند.

پاندا نظرات شما را می خواند.

اگر خدمات یا محصولی دارید که می‌تواند توسط منابع تأیید شده مستقل بررسی شود، مطمئن شوید که به کاربران فرصت ارزیابی آن را در سایت خود ارائه می‌دهید. رتبه‌بندی‌های 5 ستاره که در قالبی هستند که Google می‌تواند درک کند، به موتور جستجو کمک می‌کند کیفیت خدمات شما و در نتیجه تجربه کاربری شما را تشخیص دهد.

آموزش الگوریتم پاندا

اگر سایت من تحت تأثیر آپدیت پاندا قرار گرفت، چه کاری می توانم انجام دهم؟

این سوال بارها و بارها در انجمن های سئو پرسیده شده است. در نهایت، پاسخ بسیار ساده است: وب مسترها و سئوکاران باید وب سایت هایی را طراحی کنند که به کاربران ارزش افزوده ارائه دهند. این شامل محتوای با کیفیت بالا و منحصر به فرد است. در عین حال، صاحبان سایت باید مراقب باشند که کدام سایت ها به صفحه اصلی شما لینک می دهند. از آنجایی که پاندا اکنون بخشی از الگوریتم اصلی اصلی است، بسیار دشوار است که بگوییم افت رتبه به این میزان است یا عوامل دیگری را شامل می شود.

اقدامات جدی عبارتند از:

محتوای خود را بررسی کنید: آیا محتوای تکراری یا نازکی وجود دارد؟ آیا عناصر متنی به سادگی از وب سایت های دیگر کپی می شوند؟ آیا می توان محتوا را گسترش داد، به روز کرد و توسعه داد تا محتوای منحصر به فرد و مفیدی ایجاد شود که بتواند به بهترین نحو ممکن منافع کاربر را تامین کند؟
ساختار بک لینک را بررسی کنید: آیا بک لینک های ضعیفی وجود دارد؟ آیا می توان با استفاده از ابزار Google Disavow ارزش آنها را کاهش داد؟
درخواست نمایه‌سازی وب‌سایت: با استفاده از کنسول جستجوی Google می‌توانید هر ماه حداکثر 500 URL برای بررسی و نمایه‌سازی مجدد ارسال کنید. این مرحله تنها باید پس از انجام بهینه سازی محتوا انجام شود.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

460 کلمه جادویی در تولید محتوا +PDF

آنچه در این پست میخوانید این جزوه آموزشی شامل 460 کلمه در دسته بندی های زیر است : این جزوه…

بیشتر بخوانید
10 Best FREE Image Optimization Tools for Image Compression

10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی

آنچه در این پست میخوانید بهینه سازی تصویر چیست؟10 ابزار رایگان بهینه سازی تصویر1. TinyPNGویژگی های کلیدی TinyPNG:2. Optimizillaویژگی های…

بیشتر بخوانید
SMS Marketing: 10X your eCommerce sales with SMS

بازاریابی پیامکی: فروش آنلاین خود را با پیامک 10 برابر کنید (2024)

آنچه در این پست میخوانید بازاریابی پیامکی چیست؟ظهور بازاریابی پیامکی در فضای آنلاینچرا بازاریابی پیامکی موثر است؟تعامل افزایش یافته با…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت طراحی سایت پرانتز

شرکت طراحی سایت پرانتز یک شرکت معتبر و حرفه‌ای در زمینه طراحی و توسعه وبسایت‌ها در شهر کرمان است. این شرکت با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی وبسایت، به ارائه خدماتی با کیفیت و برتر در حوزه طراحی سایت می‌پردازد. از ابتدای تأسیس، هدف اصلی این شرکت ارائه راهکارهای بهینه و با کیفیت در زمینه ساخت و توسعه وبسایت‌های سازگار با اصول سئویی بوده است.